REKLAMA
REKLAMA

Zorganizował kulig dla dzieci, miał 2 promile alkoholu

BIESZCZADY / PODKARPACIE. Był pijany, nie miał prawa jazdy, ale zorganizował kulig dla dzieci. Nieodpowiedzialny 38-letni mężczyzna został zatrzymany przez policjantów ruchu drogowego z Ustrzyk Dolnych.

Zdarzenie miało miejsce w niedzielne  popołudnie w Teleśnicy Oszwarowej w gminie Ustrzyki Dolne na drodze powiatowej. Policjanci ustrzyckiej drogówki zostali powiadomieni, że kierujący pojazdem typu sam, który ciągnie za sobą sanki z dziećmi, może być pod wpływem alkoholu.

Kiedy funkcjonariusze przybyli na miejsce, uczestnicy kuligu już się rozeszli, jednak w domu zastali 38-latka, który przyznał, że zorganizował kulig dla dzieciaków. Zanim uruchomił ciągnik pił alkohol, a do sanny zaprosił dzieci z najbliższej rodziny. Policjanci zbadali stan trzeźwości mężczyzny – miał 2,65 promila alkoholu w jego organizmie. Ponadto z ustaleń policjantów wynika, że mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami, a pojazd nie jest dopuszczony do ruchu.

Sprawę tę wyjaśnia Wydział Kryminalny Komendy Powiatowej Policji w Ustrzykach Dolnych. Kierujący odpowie za kierowanie ciągnikiem w stanie nietrzeźwości, grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

źródło: KPP Ustrzyki Dolne,
foto: sxc.hu

10-12-2013

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)