REKLAMA
REKLAMA

Związkowcy z Autosanu jadą dziś na spotkanie z nowym właścicielem fabryki

SANOK / PODKARPACIE. Przedstawiciele trzech związków zawodowych jadą dziś na spotkanie z nowym właścicielem fabryki – Grzegorzem Tarnawą, który kupił od Sobiesława Zasady większościowy pakiet akcji Autosanu.

Dorota Mękarska

Wczoraj prezes Franciszek Gaik spotkał się z załogą. Nie potrafił jednak odpowiedzieć na pytania dotyczące nowego właściciela. Na rynku motoryzacyjnym, i to szeroko pojętym, jest to osoba całkowicie nieznana.
– W Autosanie nic nie wiadomo na jego temat – podkreśla Ewa Latusek, przewodnicząca zakładowej „Solidarności”.

Być może tajemnicza postać nowego właściciela sanockiej fabryki stanie się lepiej znana w dniu jutrzejszym, gdyż na wtorek zaplanowane jest spotkanie przedstawicieli związków zawodowych, działających w Autosanie, z nowym właścicielem. Spotkanie ma odbyć się w Krakowie w godzinach przedpołudniowych.  Wezmą w nim udział związkowcy z „Solidarności”, Związku Zawodowego Metalowców i Związku Zawodowego Inżynierów i Techników.
– Liczymy na to, że od nowego właściciela  dowiemy się, jakie ma plany w stosunku do Autosanu – dodaje Ewa Latusek. – Spotkanie odbywa się na zaproszenie Grzegorza Tarnawy, więc trudno nam mówić, w jakim celu jest zwołane.

Nowy właściciel fabryki, jak w piątek ogłosiła w komunikacie Danuta Piskorz, prezes Spółki Sobiesław Zasada, zamierza sprzedać  sanocki zakład nowemu inwestorowi.

ZOBACZ TAKŻE:
Bocian opuści gniazdo? Prezes Autosanu: fabryka powinna odżyć (FILM)
Jeszcze Autosan nie zginął? Komunikat Spółki Sobiesław Zasada S.A.
Oświadczenie Burmistrza Miasta Sanoka w sprawie AUTOSANU
KONIEC AUTOSANU? Zarząd złożył wniosek o upadłość fabryki. ZOBACZ: Oświadczenie Zarządu Spółki

23-09-2013

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)