REKLAMA
REKLAMA

,,Przedmioty codzienności” – niecodzienna wystawa w Bibliotece Pedagogicznej

SANOK / PODKARPACIE. Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Krośnie Filia w Sanoku zaprasza na wystawę pracy dyplomowej pani Judyty Kasprzyk – absolwentki Liceum Plastycznego w Krośnie, która  studiując na Wydziale Sztuki Uniwersytetu Rzeszowskiego w roku obecnym uzyskała tytuł licencjacki na kierunku Grafika. Cykl jej grafik zatytułowany: „Przedmioty codzienności”

, to dwanaście prac o tytułach: Przy biurku, Kulinarnie, Herbata, W przedpokoju, Rozmowa, Poranna kawa, Na regale, Bibeloty, Po burzy, Garderoba, W spiżarni oraz Przy lustrze. Wykonane są w technice druku wypukłego,    o wymiarach 50 x 50 cm.

Kwadratowe kompozycje, autorka zbudowała na postawie własnych szkiców z prostych form geometrycznych oraz kontrastu bieli i czerni. O swoich pracach młoda artystka mówi:


Poszukując inspiracji, czy motywu, który mogłabym wykorzystać i przenieść na matrycę linoleum stwierdziłam, dlaczego by nie zobrazować rzeczy najzwyklejszych, które towarzyszą nam na co dzień. Wnętrz, w których przebywamy, przedmiotów, których używamy. Obiektów, które przecież także graficznie mają ciekawe formy, kształty,  struktury, będąc tym samym interesującymi w swej prostocie, zatem niniejszy dyplom inspirowany tytułową codziennością, to wnikliwa obserwacja wnętrz, rejestracja wyglądów przedmiotów oraz analiza poszczególnych elementów.

Wystawę można oglądać w czytelni biblioteki w dniach od 19.09 do 10.10.2013 r.

Oprac. Irena Florczak

24-09-2013

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)