REKLAMA
REKLAMA

„Razem na rzecz edukacji zawodowej” – fotorelacja z konferencji w Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Sanoku (ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. W Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Sanoku została zorganizowana konferencja nt. „Razem na rzecz edukacji zawodowej”, która była odpowiedzią placówki na ogłoszony przez MEN rok szkolny 2014/2015, jako „Rok Szkoły Zawodowców”.

Celem spotkania dyrektorów szkół i nauczycieli powiatu sanockiego było ukazanie kształcenia zawodowego, jako ciągłego procesu edukacyjnego, który współtworzą szkoły wszystkich etapów edukacyjnych, czyli w naszym powiecie są to zarówno przedszkola, szkoły podstawowe, gimnazja jak i szkoły ponadgimnazjalne. Dlatego na spotkanie zostali zaproszeni prelegenci: z Instytutu Badań Edukacyjnych z Warszawy – Elżbieta Tomczak; z Fundacji Młodzieżowej Przedsiębiorczości z Warszawy – Andrzej Pierchała. Natomiast doświadczeniami w pracy doradcy zawodowego z zebranymi podzieliła się Dorota Galant- Mistak, na co dzień pracująca w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. II Czechosłowackiej Brygady Spadochronowej w Nowosielcach. Konferencję otworzył Wacław Krawczyk wicestarosta Powiatu Sanockiego, który w swoim wystąpieniu zwrócił uwagę na szkolnictwo zawodowe w naszym powiecie.

Mówienie o edukacji zawodowej i kwalifikacjach zawodowych, bardzo często jest utożsamiane z czwartym etapem edukacyjnym, czyli szkołami ponadgimnazjalnymi. Poprzez organizację konferencji, dobór prelegentów, a przede wszystkim uczestników chcemy zwrócić uwagę, że kompetencje zawodowe, tak jak i kompetencje ogólne są kształcone już na pierwszym etapie edukacyjnym, czyli w szkole podstawowej, stąd mówiąc o kompetencjach musimy myśleć o procesie – podkreśliła Marta Muszyńska pomysłodawczyni konferencji, która zagadnienia doskonalenia zawodowego realizuje w codziennej pracy CDN w Sanoku.

Konferencja jest pierwszą inicjatywą sanockiej placówki doskonalenia nauczycieli w zakresie „Roku Szkoły Zawodowców”, a kolejne będą kierowane zarówno do nauczycieli, dyrektorów szkół już w najbliższych miesiącach.

źródło: materiały nadesłane

28-10-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)