REKLAMA
REKLAMA

10-latek z Sanoka wygrał trening z piłkarzem brazylijskiej reprezentacji Luizem Gustavo Diasem

Kacper Sumara, 10-latek z Sanoka został głównym zwycięzcą trzeciej edycji piłkarskiego konkursu Cartoon Network. Film, w którym chłopiec prezentuje swoje umiejętności był najlepszy spośród 396 nadesłanych zgłoszeń. W nagrodę Kacper spotka się z piłkarzem brazylijskiej reprezentacji Luizem Gustavo Diasem.

– Piłka nożna jest moją pasją. Gram w nią odkąd skończyłem 4 lata – mówi Kacper, który na co dzień trenuje w Fundacji Promocji Sportu Ekoball Sanok. W filmiku konkursowym chłopiec przedstawił umiejętności, które wykorzystuje podczas meczów. Nagranie Kacpra można obejrzeć na stronie www.cartoonnetwork.pl/akademia-cn. Jego sposób panowania nad piłką i zaprezentowane triki sprawiły, że Kacper najpierw dostał się do finałowej 20 wyłonionej w głosowaniu internautów, a następnie jury konkursu przyznało mu tytuł głównego zwycięzcy.

– Kacper miał bardzo dużą konkurencję, ponieważ wszystkie zgłoszenia konkursowe prezentowały wysoki poziom. Tym bardziej gratulujemy mu zasłużonego zwycięstwa. Mamy nadzieję, że trening z Luizem Gustavo i spotkanie z pozostałymi laureatami konkursu będzie dla niego wspaniałą przygodą. Dziękujemy też wszystkim uczestnikom za ich zaangażowanie i fantastyczne filmiki konkursowe – mówi Barbara Izowska-Jędrych, Marketing i PR manager kanałów rozrywkowych Turner Broadcasting System w Polsce, na Węgrzech, Słowacji i w Czechach.

Kacper w nagrodę spotka się Luizem Gustavo Diasem na specjalnym treningu. Do zwycięzcy z Polski dołączą inni laureaci konkursu Akademia Cartoon Network z Europy. Dodatkowo trening ze światowej klasy piłkarzem zostanie nagrany i wyemitowany na antenie Cartoon Network. Czego Kacper spodziewa się po treningu z Luizem Gustavo?
– Podczas treningu z Luizem Gustavo chciałbym nauczyć się nowych trików piłkarskich, udoskonalić umiejętności i dowiedzieć się jak Luiz Gustavo radzi sobie ze stresem podczas ważnych meczów – mówi młody zwycięzca.

Już drugi rok z rzędu partnerem konkursu Cartoon Network było Football Academy – ogólnopolska sieć elitarnych szkółek piłkarskich dla dzieci. Wraz ze stacją Football Academy zachęcała do udziału w konkursie talenty piłkarskie z całej Polski. Patronem medialnym konkursu był magazyn Bravo Sport.

Luiz Gustavo Dias (urodzony 23 lipca 1987) jest brazylijskim piłkarzem. Od sierpnia 2013 gra w niemieckim klubie VfL Wolfsburg na pozycji pomocnika. W 2011 roku Gustavo został wybrany do brazylijskiej reprezentacji narodowej przez selekcjonera Mano Menezesa, by zagrać w towarzyskim meczu z Niemcami. Gustavo zadebiutował 10 sierpnia w 86 minucie. W 2013 roku zagrał w turnieju o Puchar Konfederacji FIFA, który Brazylia wygrała, pokonując Hiszpanię 3 do 0. Gustavo grał we wszystkich meczach rozgrywek.

Akademia Cartoon Network – Futbol
Akademia Cartoon Network – Futbol to konkurs dla uzdolnionych, młodych piłkarzy z Europy. W poprzednich edycjach konkursu zwycięzcy mogli wygrać trening z Robinem van Persie oraz Łukaszem Podolskim. W tym roku nagrodą jest trening z piłkarzem brazylijskiej reprezentacji Luizem Gustavo.

Tegoroczna edycja konkursu odbywała się równocześnie w siedmiu krajach: Polsce, Rosji, Rumunii, Bułgarii, Belgii, Holandii, na Węgrzech oraz regionie obejmującym Niemcy, Austrię i Szwajcarię. Zgłoszenia w formie klipów wideo prezentujących umiejętności piłkarskie uczestników można było przesyłać od 16 maja do 13 czerwca przez stronę konkursową www.cartoonnetwork.pl/akademia-cn. W konkursie udział wzięło 396 uczestników z Polski w wieku od 6 do 15 lat. Wszystkie nadesłane klipy zostały umieszczone w internetowej galerii i poddane głosowaniu internautów, które odbyło się między 14 a 29 czerwca. W ten sposób wyłoniono 20 finalistów, wśród których znalazł się Kacper Sumara.

W 2012 roku polskim zwycięzcą konkursu został 13-letni Mateusz Mielczarek z Częstochowy, a w 2013 roku 13-letni Patryk Nowicki z Brzozówki.

materiały nadesłane
źródło: Cartoon Network

07-07-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)