REKLAMA
REKLAMA

10-letni sanoczanin Mistrzem Polski! (ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. Maciej Czopor genialny sanocki szachista, o którym już wielokrotnie było głośno odniósł życiowy sukces zostając Mistrzem Polski Młodzików do lat 10 w najbardziej prestiżowej odmianie tej królewskiej gry czyli w szachach klasycznych.

W dniach 2-9 marzec 2014 r. w Jastrzębiej Górze (woj.pomorskie) odbył się Finał Mistrzostw Polski Młodzików do lat 10 szachach klasycznych. 65 zawodników wyłonionych w drodze eliminacji rywalizowało przez 8 dni o tytuł najlepszego w kraju. Zawodnicy grali 90min+30 sekund na ruch na morderczym dystansie 9 rund.

Sanocki szachista, który obecnie reprezentuje barwy klubu LKS ,,Parnas’’ Stara Wieś najlepiej zniósł trudy rywalizacji. Maciek zdobył 8,5 pkt na 9 możliwych zostając pierwszym w historii Sanoka Mistrzem Polski. Jak trudna to była rywalizacja mówi mama mistrza p.Iwona Czopor.
– Kto nie gra w szachy nie zdaje sobie sprawy jak wielki jest to wysiłek. Każda partia syna trwała od 3 do 4 godzin, pod ogromną presją a przede wszystkim był to ogromny wysiłek umysłowy jak i psychiczny. Dodatkowo po każdej partii analiza i przygotowania do następnej partii, które także trwały około 3 godzin.

Nie było by tego sukcesu gdyby nie trener.
– Maciek to bardzo utalentowany zawodnik, zrealizował wszystko co sobie założyliśmy. Ani przez moment nie bałem się o końcowy wynik. Teraz przed nami przygotowania do Mistrzostw Świata i Europy – powiedział Daniel Kopczyk trener Maćka, który także dzięki temu sukcesowi stał się jednym z najbardziej utytułowanych trenerów w regionie.
– Chcielibyśmy wszystkim podziękować za okazaną pomoc w przygotowaniach Maćka a przede wszystkim : całej rodzinie, klubowi LKS ,,Parnas’’, Wydziałowi Edukacji, Kultury Fizycznej i Promocji Urzędu Miasta Sanok a także wujkowi Maćka p.Bogdanowi Humnickiemu prezesowi firmy ,,Mors’’ – powiedzieli rodzice mistrza Iwona i Damian Czopor.

Młody sanoczanin będzie reprezentował Polskę na Mistrzostwach Europy, które odbędą się w Gruzji, a także na Mistrzostwach Świata, które odbędą się Republice Południowej Afryki. Jak zapowiedział młody szachista następnym jego celem jest właśnie medal Mistrzostw Europy i Świata.

Życzymy dalszych sukcesów!

materiały nadesłane

12-03-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)