REKLAMA
REKLAMA

100 tys zł na most w Pastwiskach

Powiat Sanocki pozyskał kolejne pieniądze na most w Pastwiskach. Przed chwilą Sejmik Województwa Podkarpackiego przyjął uchwałę przyznająca Powiatowi 100 tys zł.

Kilka dni temu starosta sanocki Sebastian Niżnik wystąpił do Marszałka Województwa z wnioskiem o udzielenie wsparcia finansowego na most w Pastwiskach.

– Ciesze się z tych pieniędzy, bo to kolejny krok w kierunku poprawy jakości życia mieszkańców tych okolic. Od początku kadencji robiliśmy wszystko by doszło do realizacji tej inwestycji. Dzięki pieniądzom z rezerwy premiera, wsparciu prywatnych przedsiębiorców, wielu instytucji i dzisiaj sejmiku województwa mieszkańcy będą mieli nowy most – mówi starosta sanocki Sebastian Niżnik.

Zadowolenia z decyzji radnych nie kryje przewodniczący Sejmiku Województwa Podkarpackiego Sławomir Miklicz.

– To była ostatnia uchwała podjęta przez Sejmik Województwa Podkarpackiego. Cieszę się, że udało się zamknąć IV kadencję samorządu wojewódzkiego akcentem sanockim. To jest też dowód na to, że mosty łączą, a taki cel przyświecał mi kiedy występowałem z inicjatywą udzielenia tej dotacji z budżetu województwa na tą ważną inwestycję powiatu sanockiego. Traktuję tę uchwałę jako symboliczne podsumowanie w sejmiku mojej pracy w tej kadencji na rzecz ziemi sanockiej. Wiele udało się zrobić, ale wiem też, że jeszcze dużo zostało do zrobienia – mówi Sławomir Miklicz.

Budowa jest realizowana bardzo szybko. Nowy trakt będzie długi na 42 metry i szeroki na 10 metrów. Z obu stron będą chodniki. W ramach remontu wykonane zostanę także umocnienia brzegów rzeki Wisłok oraz rozbudowana zostanie droga na odcinkach dojazdowych do mostu.

Inwestycję wsparły także Gminy Rymanów, Zarszyn oraz Powiat Krośnieński. Dołożyły się również sołectwa Pastwiska, Puławy, Wisłoczek, Nadleśnictwo Rymanów oraz lokalni przedsiębiorcy, a także rolnicy, łącznie 560 tys zł.

13-11-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)