REKLAMA
REKLAMA

128 km/h w terenie zabudowanym i policyjny pościg. Bilans niedzielnej akcji „Prędkość”

POWIAT SANOCKI / PODKARPACIE. Sanoccy policjanci prowadzili akcję „Prędkość”. Celem akcji było ujawnianie kierujących, którzy nie stosowali się do znaków ograniczających prędkość. W trzech przypadkach z powodu spowodowania zagrożenia dla innych użytkowników drogi funkcjonariusze zatrzymali kierującym uprawnienia do kierowania.

Akcja „Prędkość” jest systematycznie przeprowadzana przez policjantów. Ma ona na celu ujawnianie kierujących pojazdami, którzy nie stosują się do znaków ograniczających prędkość. Takie działania zostały przeprowadzone w niedzielę. Policjanci łącznie skontrolowali 48 kierowców, którzy popełnili wykroczenia. 45 kierujących zostało ukaranych mandatami karnymi. W trzech  przypadkach, ze względu na brawurową jazdę kierujących i stworzenie tym samym zagrożenia dla innych uczestników ruchu drogowego funkcjonariusze zatrzymali prawa jazdy.

Uprawnienia utracił w Zarszynie o godz. 9.20  62-letni mieszkaniec powiatu sanockiego, który w terenie zabudowanym  jechał z  prędkością 128 km/h. Dodatkowo kierujący wyprzedzał inny pojazd.

W Besku o godz. 10.50   policjanci zatrzymali 25-latka, który wyprzedzał inny samochód przejeżdżając przez przejście dla pieszych z prędkością 90 km/h w terenie zabudowanym.

W tym samym miejscu i niemal w tym samym czasie 26-letni mieszkaniec powiatu sanockiego jechał swoim samochodem z prędkością 110 km/h i nie zważając na fakt, że wraz z nim jedzie czterech pasażerów w miejscu, wyprzedzał inny pojazd w miejscu gdzie obowiązuje zakaz wyprzedzania.

Dodatkowo jadąc trasą Sanok – Domaradz w miejscowości Blizne około  godz. 16. sanoccy policjanci zatrzymywali do kontroli volkswagena, którego kierujący w terenie zabudowanym jechał z prędkością 88km/h. Jednak kierujący  pomimo sygnału funkcjonariuszy nie zatrzymał się  tylko przyspieszył. Został zatrzymany przez funkcjonariuszy na jednej z posesji w wyniku pościgu. Mężczyzna po zatrzymaniu samochodu próbował uciec pieszo, ucieczka została mu udaremniona przez policjantów. W trakcie badania stanu trzeźwości okazało się, że 29-letni mieszkaniec powiatu brzozowskiego ma w organizmie 2,39 promila alkoholu.

KPP Sanok

26-05-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)