Praca Auto Serwis
Janas Podłogi

2. Międzyszkolne Zawody Matematyczne – „Mały Supermatematyk” (ZDJĘCIA)

W Szkole Podstawowej nr 2 im. Św. Kingi w Sanoku spotkali się uczniowie klas I-III, by walczyć o tytuł „Małego Supermatematyka”. W zawodach wzięło udział 34 uczniów z 9 szkół.

Organizacją zawodów zajęła się grupa nauczycieli SP2 – edukacji wczesnoszkolnej: Mariola Brygidyn, Małgorzata Czaban, Anna Żółkiewicz oraz Alicja Staruchowicz – Pastuszczak – nauczyciel matematyki. W trakcie zawodów w organizacji pomagała Halina Pecka – nauczyciel matematyki.

Zawody podzielone zostały na dwa etapy: najpierw konkurs indywidualny, a następnie zmagania drużynowe.

W konkursie indywidualnym uczniowie mieli w ciągu 45 minut do rozwiązania 6 zadań, dostosowanych do wymagań zawartych w regulaminie. W klasie I i II można było uzyskać maksymalnie 31 punktów a w klasie III – 33 punkty. W zawodach wzięło udział 34 uczniów z 9 szkół.

W kategorii klas I – I miejsce zajęła Hanna Miszczak (SP2 Ustrzyki Dolne), II miejsce – Jan Suchyna i Vincent Swarzwälder (SP2 Sanok), III miejsce – Dominika Jankowska (SP Łukowe) oraz Kacper Miklicz (SP 4 Sanok).

W kategorii klas II maksymalną ilość punktów i tym samym tytuł „Małego Supermatematyka”- zdobył – Marcin Chudy, II miejsce zajęła Sabina Tomkiewicz (oboje SP2 Ustrzyki Dolne) i Ewa Drabik (SP2 Sanok), a III miejsce – Sebastian Czyż (SP Zarszyn).

W klasach trzecich – tytuł „Małego Supermatematyka” zdobyli: Bartosz Steliga (SP4 Sanok), Michał Tokarz (SP Łukowe) oraz Szymon Wojtkowski (SP2 Sanok), II miejsce – Kinga Sopata (SP2 Ustrzyki Dolne), III miejsce – Julia Śpiewak (SP3 Sanok), Maja Jastrzębska (SP2 Sanok).

W konkursie drużynowym wystartowało 8 trzyosobowych drużyn, które zmagały się z ośmioma zadaniami. Tutaj ważna była umiejętność logicznego myślenia, spostrzegawczości i sprawnego liczenia, szacowania, a w dużej mierze współpracy w zespole. W dwóch ostatnich zadaniach uczniowie musieli się również wykazać sprawnością fizyczną.

Najlepsi okazali się zawodnicy ze Szkoły Podstawowej w Łukowem, II miejsce zdobyła drużyna z SP 4 w Sanoku, na miejscu III miejscu uplasowała się drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Sanoku.

Jury obradowało w składzie: Anna Grochowianka, Mariola Nabywaniec oraz przewodnicząca komisji Alicja Staruchowicz – Pastuszczak.

Zwycięskie zespoły otrzymały z rąk dyrektor Marii Harajdy wspaniałe puchary, a każdy uczestnik – pamiątkowy dyplom i upominek. Dodatkowo Bartosz, Marcin, MichałSzymon – „Mali Supermatematycy” otrzymali pamiątkowe medale.

Był to drugi konkurs matematyczny zorganizowany dla uczniów klas I-III w naszym regionie. Uczestniczyli w nim uczniowie ze szkół w: Bóbrce, Łukowem, Strachocinie, Ustrzykach Dolnych, Zarszynie oraz szkół sanockich – SP3, SP4, SP7 i SP2.

Zawody pozwoliły uczniom „zmierzyć” się z matematyką w ciekawy sposób, a także przyjemnie spędzić czas oraz pokazać, że matematyka to przede wszystkim dobra zabawa.

Serdecznie dziękujemy wszystkim opiekunom, którzy przygotowali uczniów do zawodów.

Nagrodzenie wszystkich dzieci było możliwe dzięki sponsorom: dyrekcji Szkoły Podstawowej nr 2 w Sanoku oraz Markowi Lenartowi – przedstawicielowi wydawnictwa Mac Edukacja.

źródło: materiały nadesłane