REKLAMA
REKLAMA

3 miejsce Gimnazjum nr 2 w Kampanii Edukacyjnej „Naładowani Ekologią” (ZDJĘCIA)

Kolejny już znaczący sukces odniosło Gimnazjum nr 2 im. Królowej Zofii w Sanoku, promując działalność ekologiczną w naszym województwie. Tym razem szkoła zajęła bardzo wysokie – trzecie miejsce wśród gimnazjów w Kampanii Edukacyjnej „Naładowani Ekologią”.

W szranki o tytuł najlepszej placówki podejmującej działania na rzecz ochrony środowiska stanęło 372 szkoły z 44 miast i gmin Podkarpacia.

Sukces osiągnął również Urząd Miasta Sanoka, zdobywając tytuł i statuetkę LIDER WOJEWÓDZKIEJ AKCJI ZBIERANIA ZUŻYTYCH BATERII 2014, którą młodzież przekazała Burmistrzowi Wojciechowi Blecharczykowi. Pan Burmistrz, doceniając wkład pracy młodzieży i nauczycieli Gimnazjum nr 2 w szerzeniu edukacji i działań ekologicznych, przekazał na ręce opiekunów Szkolnego Koła Ekologicznego – Anety Pelc i Marii Trzeciak, statuetkę dla szkoły.

Organizatorem kampanii zakończonej 7.11.2014 r. był Marszałek Województwa Podkarpackiego i Stowarzyszenie „EKOSKOP” Rzeszów. Zakres kampanii obejmował tematykę prawidłowego postępowania z odpadami w postaci zużytych baterii i akumulatorów.

Dla Gimnazjum nr 2 jest to drugie w tym roku szkolnym wyróżnienie za działalność ekologiczną. W akcję, która będzie kontynuowana również przez następne miesiące, włączyła się cała społeczność szkolna. Uczniowie zdobyli nagrodę cymbergaj „AIR HOCKEY”.

materiały nadesłane

14-11-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook