REKLAMA
REKLAMA

35 osób rannych, dwie ofiary śmiertelne to bilans długiego weekendu na Podkarpaciu

Zakończyła się policyjna akcja pod kryptonimem „Sierpniowy Weekend”. Trwała od czwartku do niedzieli. Policjanci kontrolowali pojazdy, dbali o przejezdność dróg i płynność ruchu, a także o bezpieczeństwo podróżnych podczas przedłużonego weekendu.

Najważniejszym zadaniem stawianym policjantom ruchu drogowego w dniach kumulacji ruchu na drogach była wszechstronna pomoc kierowcom. Chodziło o zapewnienie przejezdności dróg, by ruch odbywał się płynnie, szczególnie w miejscach, w których tworzą się zatory.

Zadaniem nr 2 było nasilenie kontroli i reakcja na wykroczenia, szczególnie te, które zagrażają bezpieczeństwu na drodze. W rażących przypadkach policjanci zatrzymywali prawa jazdy i kierowali do sądów wnioski o ukaranie.

Policjanci zwracali uwagę na nieprawidłowe wyprzedzanie poruszającej się wolniej kolumny pojazdów, spowolnionych warunkami ruchu. Tu kary były wyjątkowo dotkliwe.

Funkcjonariusze sprawdzali, czy kierowcy nie pili alkoholu i nie zażywali narkotyków.

Podczas tego przedłużonego weekendu na drogach naszego województwa doszło do 31 wypadków, w których rannych zostało 35 osób, dwie zginęły. Policjanci zatrzymali 57 nietrzeźwych kierowców.

KWP

18-08-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)