REKLAMA
REKLAMA

Akcja „Zbieramy Krew dla Polski” w Sanoku

8 lipca, w ramach 7. edycji kampanii społecznej sieci supermarketów Intermarché i Bricomarché oraz Polskiego Czerwonego Krzyża – „Zbieramy Krew dla Polski”, mieszkańcy Sanoka będą mogli wziąć udział w akcji edukacyjnej promującej honorowe krwiodawstwo.

Organizatorzy zapraszają na wydarzenie wszystkich, którzy chcą zwiększyć swoją wiedzę na ten temat oraz poznać zasady udzielania pierwszej pomocy.

Już po raz siódmy Grupa Muszkieterów, zrzeszająca sieci supermarketów spożywczych Intermarché oraz typu „dom i ogród” Bricomarché, organizuje wraz z PCK kampanię z zakresu honorowego krwiodawstwa. W jej ramach prowadzone są w całej Polsce zbiórki krwi oraz akcje edukacyjne. Krew można oddawać w specjalnych ambulansach RCKiK, które pojawią się na parkingach przy supermarketach Intermarché i Bricomarché w 146 miejscowościach. Z kolei w 19 miastach zorganizowane zostaną kampanie edukacyjne, mające na celu zwiększenie wiedzy na temat wartości zdrowego stylu życia oraz promocję honorowego krwiodawstwa.

Kampania edukacyjna w Sanoku zostanie przeprowadzona we wtorek 8 lipca w godz. 9:00-17:00 na parkingu supermarketu Intermarché przy ul. Beksińskiego 4.

To już kolejna edycja akcji „Zbieramy krew dla Polski”, w ramach której oprócz organizowania zbiórek krwi, prowadzimy działania promujące wśród Polaków honorowe krwiodawstwo. Poprzez naszą kampanię pragniemy przy pomocy materiałów informacyjnych, jak również nieformalnej edukacji i zabawy, zwiększyć wiedzę polskiego społeczeństwa na temat krwiodawstwa oraz zachęcić do udziału w akcjach poboru krwi. W najbliższym czasie wraz z PCK będziemy promować honorowe krwiodawstwo w Sanoku. Serdecznie zapraszamy do udziału w naszej akcji wszystkich mieszkańców miasta i okolic – mówi Eliza Orepiuk-Szymura, kierownik Dyrekcji Komunikacji i Informacji Grupy Muszkieterów.

Wszyscy, którzy wezmą udział w akcji edukacyjnej, będą mogli uzyskać bliższe informacje oraz otrzymać materiały z zakresu honorowego krwiodawstwa. Muszkieterowie i PCK przygotowali dla mieszkańców Sanoka i okolic dodatkowe atrakcje, w tym konkursy dla dzieci, a także pokazy udzielania pierwszej pomocy. Będzie również możliwość przeprowadzenia pomiaru ciśnienia tętniczego.

Honorowy patronat nad tegoroczną edycją akcji „Zbieramy krew dla Polski” objęło Narodowe Centrum Krwi.

Celem kampanii jest zwiększenie świadomości polskiego społeczeństwa na temat honorowego krwiodawstwa, propagowanie zdrowego i aktywnego stylu życia oraz zachęcenie Polaków do dzielenia się bezcennym darem życia. Od początku istnienia inicjatywy Grupie Muszkieterów oraz Polskiemu Czerwonemu Krzyżowi udało się zebrać ponad 9 tys. litrów krwi, co pozwoliło na przeprowadzenie ponad 10 000 zabiegów i operacji ratujących życie. Tegoroczna kampania potrwa do 26 września.

Więcej informacji na temat kampanii oraz harmonogram wizyt ambulansu można znaleźć na plakatach i ulotkach, w Radiu Muszkieterów działającym na terenie supermarketów Intermarché i Bricomarché, a także na stronach internetowych: www.muszkieterowie.pl, www.intermarche.pl, www.bricomarche.pl, www.pck.pl oraz www.oddajkrew.pl.

Informacje o Grupie Muszkieterów w Polsce

Grupa Muszkieterów, największa sieć franczyzowa w kategorii supermarketów spożywczych i typu „dom i ogród” w Polsce, jest zrzeszeniem ponad 250 niezależnych polskich przedsiębiorców zarządzających sklepami spożywczymi Intermarché oraz marketami typu „dom i ogród” Bricomarché. Sieć handlowa Grupy Muszkieterów liczy obecnie 207 supermarketów Intermarché i 97 Bricomarché. Wyznaczaniem kierunków strategicznych obu sieci w Polsce zajmuje się spółka ITM Polska. Muszkieterowie są obecni w 6 krajach Europy: Polsce, Francji, Belgii, Portugalii i na Bałkanach. W 2013 roku obroty całej Grupy Muszkieterów wyniosły prawie 40 miliardów euro.

Więcej informacji o Grupie Muszkieterów w Polsce znajduje się na stronie www.muszkieterowie.pl oraz na kanale Youtube www.youtube.com/user/GrupaMuszkieterow.

Informacje o Polskim Czerwonym Krzyżu

Polski Czerwony Krzyż jest najstarszą i najbardziej wszechstronną organizacją humanitarną w Polsce. Jej podstawową misją jest zapobieganie i łagodzenie cierpienia ludzkiego oraz ochrona ludzkiej godności, bez jakiejkolwiek dyskryminacji w zakresie narodowości, rasy, płci, przekonań religijnych lub politycznych. Od 55 lat prowadzi działania na rzecz promocji honorowego krwiodawstwa. W PCK zaangażowane są 1 184 Kluby Honorowych Dawców Krwi PCK skupiające 24 548 członków i blisko 99 000 wolontariuszy. Dzięki szeroko zakrojonym działaniom, w ponad 3 000 akcji promocyjnych, PCK pozyskuje rocznie ok. 40 000 dawców, którzy decydują się oddać krew po raz pierwszy.

Narodowe Centrum Krwi

Narodowe Centrum Krwi zostało powołane przez Ministra Zdrowia w 2006 roku. Realizuje zadania Ministra Zdrowia dotyczące koordynowania działalności w zakresie organizacji pobierania krwi, oddzielania jej składników oraz zaopatrzenia w krew, a także opiniuje plany działania w dziedzinie krwiodawstwa i krwiolecznictwa przygotowywane przez Instytut Hematologii i Transfuzjologii.

Dodatkowych informacji udzielają:

Eliza Orepiuk-Szymura

Kierownik Dyrekcji Komunikacji i Informacji
ITM Polska sp. z o.o., ul. Janikowska 33, 61-070 Poznań
tel. 61 665 12 09
e-mail: eorepiuk@mousquetaires.com

Renata Kawka

Sekretarz Krajowej Rady Honorowego Krwiodawstwa Polskiego Czerwonego Krzyża
Zarząd Główny PCK, ul. Mokotowska 14, 00-561 Warszawa
tel. 22 326 13 43
e-mail: renata.kawka@pck.org.pl

źródło: materiały nadesłane

03-07-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)