REKLAMA
REKLAMA

Bądź bezpiecznym motocyklistą – ,,Kieruj się rozsądkiem”

PODKARPACIE. Bezpieczeństwo jest kwestią odpowiedzialności każdego uczestnika ruchu drogowego, dlatego prowadzona przez Policję kampania „Kieruj się rozsądkiem” adresowana jest do wszystkich uczestników ruchu drogowego ze szczególnym uwzględnieniem motocyklistów, osób starszych (+60) i pieszych.

Kampania realizowana będzie w trzech odsłonach. Inauguracja pierwszej z nich, skierowanej do motocyklistów odbędzie się w najbliższą sobotę na Podkarpaciu.

Kampania „Kieruj się rozsądkiem” realizowana jest w ramach projektu współfinansowanego ze środków Szwajcarsko-Polskiego Programu Współpracy „Bezpieczeństwo w ruchu drogowym”. Jej celem jest poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym poprzez kształtowanie pozytywnych zachowań na drodze i podnoszenie świadomości uczestników ruchu.

Bądź bezpiecznym motocyklistą – „Kieruj się rozsądkiem”
Inauguracja Kampanii na Podkarpaciu odbędzie się w sobotę 26 kwietnia. W ramach tych działań policjanci wspólnie z motocyklistami z Podkarpackiego Stowarzyszenia Motocyklowego „The Wild Geese” będą propagować bezpieczne zachowania na drogach, a także wskazywać zagrożenia i skutki brawurowej jazdy jednośladem. Kierowcy otrzymają naklejki „Patrz w lusterka – motocykle są wszędzie”. Działania prowadzone będą od godz. 9 do 11 w wyznaczonych punktach kontrolnych na terenie województwa podkarpackiego:

Rzeszów, ul. Lwowska i ul. Krakowska
Krosno, ul. Bieszczadzka
Przemyśl, ul. Lwowska
Dynów, ul. Grunwaldzka
Ropczyce, ul. Rzeszowska
Sanok, ul. Krakowska
Dębica, ul. 1-go Maja
Nisko, ul. Sandomierska
Lesko, ul. Piłsudskiego
Kańczuga, ul. Węgierska
Jasło, ul. Bieszczadzka
Jedlicze, Potok

Pamiętajmy, że motocykliści są równoprawnymi uczestnikami ruchu. Na drogach nie powinno dochodzić do rywalizacji – kto jest najważniejszy i kto ma pierwszeństwo.

W wypadkach, do których doszło w ubiegłym roku na drogach województwa podkarpackiego zginęło 17 motocyklistów, a 133 zostało rannych. Policjanci odnotowali 166 wypadków z udziałem motocyklistów. W tych zdarzeniach zginęło 26 osób, a 188 zostało rannych.

Z policyjnych statystyk wynika, że w 2013 roku na Podkarpaciu motocykliści byli sprawcami 63 wypadków (zginęło w nich 7 osób, a 67 osób doznało obrażeń). Główne przyczyny wypadków spowodowanych przez motocyklistów, to niedostosowanie prędkości do warunków ruchu, nieprawidłowe wyprzedzanie i niezachowanie bezpiecznej odległości między pojazdami.

źródło: KWP

24-04-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)