REKLAMA
REKLAMA

Bezpieczny i świadomy wolontariusz

Sanoccy policjanci przeprowadzili szkolenie dla wolontariuszy. Spotkanie zorganizowane zostało przez Powiatowe Centrum Wolontariatu . Funkcjonariusze przekazali słuchaczom informacje na temat bezpiecznych zachowań. Radzili także jak należy postępować w sytuacji zagrożenia.

W miniony piątek w Ośrodku „Caritas” w Zboiskach policjanci z Zespołu ds. Prewencji Kryminalnej, Nieletnich i Patologii Komendy Powiatowej Policji w Sanoku przeprowadzili szkolenie dla wolontariuszy z Powiatowego Centrum Wolontariatu.

Wolontariusze to osoby, które nastawione są na niesienie pomocy innym ludziom w potrzebie. W swoim działaniu kierują się dobrocią serca i bezinteresownością. Niestety takie cechy charakteru mogą wykorzystywać w swoich działaniach przestępcy. Dlatego też niezwykle ważna jest edukacja oraz przestrzeganie przed niebezpieczeństwami. Policjanci w trakcie spotkania opowiadali wolontariuszom o zagrożeniach, na które są szczególnie narażeni. Przekazali również informacje jakich sytuacji należy unikać, aby nie stać się ofiarą przestępstwa. Tłumaczyli co mogą zrobić w niebezpiecznej sytuacji. Wyjaśnili sposoby działania przestępców w stosunku do innych osób. Przekonywali wolontariuszy do właściwych i bezpiecznych zachowań.

Policjanci przekazali również zgromadzonym informacje na temat podstawowych elementów samoobrony. Wyjaśnili czym jest obrona konieczna, a kiedy mówimy o przekroczeniu jej granic. Wyjaśnili zasady działania w stanie wyższej konieczności. Funkcjonariusze podkreślali fakt, że zdrowie i życie człowieka jest najwyższą wartością. Prelegenci przypomnieli też uczestnikom zasady bezpieczeństwa ruchu drogowego, zwłaszcza jeśli chodzi o pieszych. Przypomnieli o przepisach dotyczących obowiązku noszenia elementów odblaskowych, mówili o prawidłowym ich umieszczaniu na odzieży wierzchniej.

Spotkanie obywało się w miłej atmosferze. Na zakończenie policjanci rozdali elementy odblaskowe oraz materiały profilaktyczno-informacyjne. Zapewniono również o kontynuacji współpracy w zakresie działań prewencyjnych.

Powyższe działania z pewnością przyczynią się do zwiększenia poczucia bezpieczeństwa wolontariuszy..

06-10-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)