REKLAMA
REKLAMA

Bezpieczny wyjazd na święta. Policyjne działania ,,Wielkanoc 2014″

BRZOZÓW / PODKARPACIE. W związku ze zbliżającymi się Świętami Wielkanocnymi i zwiększonym natężeniem ruchu policjanci ruchu drogowego będą prowadzić wzmożone działania mające na celu zapewnienie bezpieczeństwa oraz płynności na drogach.

Akcja „Wielkanoc 2014” rozpocznie się w piątek i potrwa przez cztery dni.

W związku ze zbliżającymi się Świętami Wielkanocnymi i zwiększonym natężeniem ruchu policjanci prowadzić będą wzmożone działania mające na celu zapewnienie bezpieczeństwa oraz płynności na drogach. W powiecie brzozowskim bezpieczeństwa i płynności w ruchu strzec będzie większa liczba policjantów. Funkcjonariusze w ramach prowadzonych działań będą przede wszystkim ułatwiać ruch pojazdów, w razie potrzeby kierować na drogi objazdowe, nadzorować skrzyżowania, na których mogą tworzyć się zatory.

Policjanci będą stanowczo reagować na popełnione wykroczenia przez uczestników ruchu drogowego, zwłaszcza te najbardziej niebezpieczne, które są najczęstszą przyczyną zdarzeń drogowych: nieprawidłowe wyprzedzanie, przekraczanie dopuszczalnej prędkości, nieprawidłowe przejeżdżanie przez przejścia dla pieszych. Funkcjonariusze w pierwszej kolejności będą zwracać uwagę na trzeźwość kierowców.

Policjanci apelują do kierowców, aby pod żadnym pozorem nie wsiadali za kierownicę, gdy na świątecznym stole towarzyszył im alkohol. Kierowco zachowaj „trzeźwy umysł” i w sytuacji spożycia nawet najmniejszej ilości alkoholu zrezygnuj z kierowania samochodem. Będą oni konsekwentnie kontrolować pojazdy, a każdy kierowca pod wpływem alkoholu czy środka odurzającego będzie pociągany do przewidzianej prawem odpowiedzialności karnej

źródło: KPP Brzozów,
foto: archiwum eSanok.pl

16-04-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)