REKLAMA
REKLAMA

Bezpłatne studia w najlepszej uczelni niepublicznej? To możliwe!

Przystąp do testu kwalifikującego do „Stypendium od początku studiów” i zacznij studia w najlepszej uczelni niepublicznej na Podkarpaciu już od pierwszego semestru. Wystarczy tylko złożyć podanie w II turze rekrutacji na studia w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie i dobrze napisać test.

Z unikatowego systemu może skorzystać już od I semestru nawet 1000 studentów.

„Stypendium od początku studiów” to unikatowy, stworzony przez Wyższą Szkołę Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie system motywacyjny, który zapewnia studentom studiów I stopnia stypendium pokrywające 100% lub 50% czesnego już od pierwszego semestru. W pierwszym i drugim terminie testu (odbyły się w lipcu i sierpniu) blisko 40% osób, które do niego przystąpiły otrzymało „Stypendium od początku studiów”.

fot. WSIiZ.

– Aby zdobyć „Stypendium od początku studiów” na studiach stacjonarnych I stopnia należy złożyć dokumenty rekrutacyjne w Dziale Rekrutacji WSIiZ do 23 września. Każdy, kto złoży podanie na studia I stopnia, może przystąpić do testu wiedzy ogólnej, którego wynik kwalifikuje do otrzymania stypendium. Z kolei na studiach niestacjonarnych I stopnia, można otrzymać stypendium pokrywające połowę czesnego, pod warunkiem uzyskania 200 pkt. w postępowaniu rekrutacyjnym (20 pkt. w przypadku matury zdawanej wg starych zasad) – mówi Joanna Molter, kierownik Działu Rekrutacji WSIiZ.

fot. WSIiZ.

To ostatnia szansa, by studiować bezpłatnie
– Najbliższy test kwalifikujący do „Stypendium od początku studiów” odbędzie się 23 września, o godz. 10.00, w budynku głównym WSIiZ, przy ul. Sucharskiego 2 w Rzeszowie. Do testu przystąpią kandydaci, którzy złożą podanie w II turze rekrutacji do tego terminu, ale podania na studia w II turze przyjmujemy do 30 września  – informuje Urszula Pasieczna, rzecznik prasowy WSIiZ.

Miejsca w systemie przyznawane są na pierwszy semestr studiów I stopnia. Warunkiem utrzymania stypendium w kolejnych semestrach są: dobre wyniki w nauce i uczestnictwo w różnych formach aktywności studenckiej. Studenci WSIiZ mogą też korzystać z różnego rodzaju stypendiów naukowych i socjalnych.

Co 3 student studiuje za darmo!
– Nasi studenci korzystają z szerokiej oferty stypendialnej, zapewniającej finansowanie studiów: opłat czesnego i kosztów utrzymania. System stypendialny jest tak skonstruowany, że daje możliwość bezpłatnych lub częściowo odpłatnych studiów już od 1. semestru. Dzięki temu studenci nie odczuwają kosztów związanych ze studiowaniem! Co ważne, stypendia socjalne mogą łączyć z naukowymi – podkreśla prof. Tadeusz Pomianek, rektor WSIiZ.

W roku akademickim 2013/2014 blisko 800 studentów otrzymało stypendium pokrywające 100% czesnego i więcej. Prawie 1000 studentów pobierało stypendia w wysokości między 50% a 100% czesnego. Suma stypendiów przyznana w roku akademickim 2013/2014 pokryła 36% czesnego, co oznacza, że co 3 student studiuje w WSIiZ za darmo.

90% studentów jest zadowolonych ze studiów!

Kandydaci, którzy rozważają wybór studiów w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie mają istotne powody, by zdecydować się na tę uczelnię. Pod koniec sierpnia otrzymali kolejny argument przemawiający za rzeszowską WSIiZ. Opublikowano wówczas wyniki badania „Universum Student Survey 2014” dotyczące opinii studentów o uczelniach, na których studiują. Dowiedz się więcej o badaniach >>>
Wyniki badania „Universum Student Survey 2014”, ale także inne nagrody, które w roku 2014 zdobyła WSIiZ (m.in. wysokie miejsca w ogólnopolskich rankingach szkół wyższych, certyfikat „Uczelnia Liderów 2014”, czy wyróżnienie „Najwyższa Jakość Studiów”) są istotne m.in. dla kandydatów na studia, którzy mogą być pewni, że wybierając Wyższą Szkołę Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie, zapewnią sobie bezpieczną zawodową przyszłość.

 

Więcej informacji o studiach w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie oraz o trwającej do 30 września 2014 roku II turze rekrutacji można znaleźć w serwisie internetowym kandydaci.wsiz.rzeszow.pl.


Tekst sponsorowany

18-09-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook