REKLAMA
REKLAMA

BIESZCZADY: Turysta zjeżdżał z góry zbyt szybko. Trafił do szpitala

Policjanci, którzy wczoraj rano pracowali na miejscu wypadku drogowego w miejscowości Glinne ustalili, że jego najbardziej prawdopodobną przyczyną była nadmierna prędkość. Rowerzysta zbyt szybko zjeżdżający ze wzniesienia wywrócił się doznając poważnych obrażeń

i trafił do leskiego szpitala.

Jak ustalili policjanci, do zdarzenia doszło tuż po godz. 9. 68-letni turysta, mieszkaniec powiatu tomaszowskiego, zwiedzał Bieszczady podróżując rowerem. Jadąc drogą krajową z Leska w kierunku Uherzec Mineralnych w miejscowości Glinne uległ wypadkowi drogowemu, w wyniku którego z obrażeniami trafił do leskiego szpitala.

Funkcjonariusze ustalili świadków tego zdarzenia i jego prawdopodobną przyczynę czyli nadmierną prędkość. Turysta zbyt szybko zjeżdżając ze wzniesienia wprawił w wibracje rower, obciążony podróżnymi sakwami i wywrócił się. W chwili obecnej przebywa w leskim szpitalu.

Ponieważ lato dla wielu mieszkańców i gości powiatu leskiego to okazja do aktywnego wypoczynku, między innymi rowerowych podróży, przypominamy – rowerzysta jako użytkownik drogi ma obowiązek stosować się do przepisów ruchu drogowego oraz wymagać od innych uszanowania jego uprawnień na drodze. Apelujemy o ostrożność zarówno do miłośników dwóch kółek jak i kierowców!

źródło: KPP Lesko

foto: sxc.hu

26-06-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)