REKLAMA
REKLAMA

Blecharczyk, Niżnik i Wosik powalczą o fotel burmistrza Sanoka. Czy do grona kandydatów dołączy Pióro? Dziś upływa termin zgłoszeń

SANOK / PODKARPACIE. Dziś o północy (piątek 17 października) upływa termin zgłaszania kandydatów w wyborach na burmistrza Sanoka. Oficjalnie na liście widnieją trzy nazwiska, Wojciecha Blecharczyka, Alicji Wosik oraz Sebastiana Niżnika. Od kilku tygodni wiadomo, że start deklaruje również Tadeusz Pióro.

O czwartą kadencję z rzędu powalczy Wojciech Blecharczyk, obecny burmistrz Sanoka, który wystartuje z KWW Wojciecha Blecharczyka-Dla Sanoka. W szranki z aktualnym włodarzem miasta stanie Alicja Wosik piastująca funkcję wicewojewody podkarpackiego. Była dziennikarka reprezentuje KWW Alicji Wosik „Rozwój”. Zgłoszony został również Sebastian Niżnik z KWW Ruch Samorządowy na Rzecz Rozwoju Sanoka.

Nie jest tajemnicą, że w wyborach weźmie udział Tadeusz Pióro, Członek Zarządu Województwa Podkarpackiego. Będzie on kandydatem KW Prawo i Sprawiedliwość.

Potwierdzam. Oprócz „jedynki” na liście PiS w wyborach do Sejmiku Województwa Podkarpackiego, powalczę również o głosy sanoczan, którzy będą wybierać burmistrza. Pełnomocnik KW Prawo i Sprawiedliwość, jeśli nie zrobił tego wczoraj, zgłosi moją kandydaturę w wymaganym terminie. Muszę przyznać, że tak mocnej stawki kandydatów na włodarza Sanoka nie było od momentu, kiedy mieszkam w Sanoku, czyli od 35 lat. Wierzę, skorzysta na tym Królewskie Wolne Miasto Sanok – mówi Tadeusz Pióro.

Teoretycznie, w wyborach na burmistrza Sanoka może wziąć udział jeszcze jedna osoba, oddelegowana przez KWW Samorządu Ziemi Sanockiej. Przepisy mówią bowiem, że: „Prawo zgłoszenia ma wyłącznie komitet wyborczy, który zarejestrował listy kandydatów na radnych w co najmniej połowie okręgów wyborczych w danej gminie” – mówią wytyczne Państwowej Komisji Wyborczej.

17-10-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)