REKLAMA
REKLAMA

Blecharczyk, Niżnik i Wosik powalczą o fotel burmistrza Sanoka. Czy do grona kandydatów dołączy Pióro? Dziś upływa termin zgłoszeń

SANOK / PODKARPACIE. Dziś o północy (piątek 17 października) upływa termin zgłaszania kandydatów w wyborach na burmistrza Sanoka. Oficjalnie na liście widnieją trzy nazwiska, Wojciecha Blecharczyka, Alicji Wosik oraz Sebastiana Niżnika. Od kilku tygodni wiadomo, że start deklaruje również Tadeusz Pióro.

O czwartą kadencję z rzędu powalczy Wojciech Blecharczyk, obecny burmistrz Sanoka, który wystartuje z KWW Wojciecha Blecharczyka-Dla Sanoka. W szranki z aktualnym włodarzem miasta stanie Alicja Wosik piastująca funkcję wicewojewody podkarpackiego. Była dziennikarka reprezentuje KWW Alicji Wosik „Rozwój”. Zgłoszony został również Sebastian Niżnik z KWW Ruch Samorządowy na Rzecz Rozwoju Sanoka.

Nie jest tajemnicą, że w wyborach weźmie udział Tadeusz Pióro, Członek Zarządu Województwa Podkarpackiego. Będzie on kandydatem KW Prawo i Sprawiedliwość.

Potwierdzam. Oprócz „jedynki” na liście PiS w wyborach do Sejmiku Województwa Podkarpackiego, powalczę również o głosy sanoczan, którzy będą wybierać burmistrza. Pełnomocnik KW Prawo i Sprawiedliwość, jeśli nie zrobił tego wczoraj, zgłosi moją kandydaturę w wymaganym terminie. Muszę przyznać, że tak mocnej stawki kandydatów na włodarza Sanoka nie było od momentu, kiedy mieszkam w Sanoku, czyli od 35 lat. Wierzę, skorzysta na tym Królewskie Wolne Miasto Sanok – mówi Tadeusz Pióro.

Teoretycznie, w wyborach na burmistrza Sanoka może wziąć udział jeszcze jedna osoba, oddelegowana przez KWW Samorządu Ziemi Sanockiej. Przepisy mówią bowiem, że: „Prawo zgłoszenia ma wyłącznie komitet wyborczy, który zarejestrował listy kandydatów na radnych w co najmniej połowie okręgów wyborczych w danej gminie” – mówią wytyczne Państwowej Komisji Wyborczej.

17-10-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)