REKLAMA
REKLAMA

NIEDZIELA: Błogosławieństwo dzieci i konna przejażdżka

TREPCZA / PODKARPACIE. Dzisiaj (28 XII) w święto Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa wnętrza kościoła parafialnego wypełnią melodie kolęd śpiewane przez najmłodszych uczestników liturgii. Na zakończenie Mszy o godz. 11:30 z modlitwą za rodziny wszystkie dzieci otrzymają w darze świąteczne błogosławieństwo.

Przy sprzyjającej pogodzie młodzi kolędnicy obowiązkowo muszą się zatrzymać w przystrojonej od wczoraj na zimowo „Szopce pod gwiazdami” Tam będzie miał miejsce tradycyjny pokłon dzieci składany Dzieciątku Jezus wraz ze swoimi domowymi przyjaciółmi. W tym szczególnym czasie wszelkie stworzenie pragnie oddać cześć swemu Panu, który stał się człowiekiem.

Nic tak nie tworzy atmosfery świąt, jak biały puch z nieba... Przykryta nim „Stajenka pod gwiazdami” staje się wyjątkowo urocza i jednocześnie tajemnicza…

Atrakcją nie tylko dla najmłodszych może stać się przejazd zaprzęgiem konnym lub sympatycznych koników huculskich. Miejscowi hodowcy co roku gratis przewożą dzieci i dorosłych saniami lub wiejskim wozem, a najmłodsi pod opieką rodziców mogą nie tylko pogłaskać, ale nawet dosiąść te sympatyczne i piękne zwierzęta. Wszystkich, a zwłaszcza całe Rodziny wraz ze swoimi skarbami serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy i radości świątecznego spotkania.

Tekst i Foto: AS

 

 

28-12-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)