REKLAMA
REKLAMA

Blokady na wszystkich drogach dojazdowych do przejść na granicy polsko-ukraińskiej na Podkarpaciu

PODKARPACIE. W dalszym ciągu, od wczoraj, na drogach dojazdowych do trzech przejść granicznych, po ukraińskiej stronie granicy trwa blokada. Wczoraj, około godziny 19.30, po stronie ukraińskiej utworzono kolejną blokadę  drodze dojazdowej do trzeciego przejścia granicznego Medyka-Szeginie.

Blokada drogi ma miejsce 5 km od granicy państwa, w miejscowości Mościska na Ukrainie. Pojazdy, które są przepuszczane przez blokujących, na bieżąco podlegają odprawie granicznej w przejściu.

Aktualnie, bezproblemowo można wjechać i wyjechać na Ukrainę przez przejście graniczne Budomierz-Hruszew. Jednakże, tam mogą być odprawiane jedynie samochody osobowe (o masie całkowitej do 3,5 t).

Służby graniczne i podkarpacka Policja kierują podróżnych na przejścia graniczne w województwie lubelskim.

O wszelkich zmianach będziemy informować na bieżąco.


19 lutego od wczesnych godzin porannych, po stronie ukraińskiej, trwa blokada drogi dojazdowej do przejścia granicznego Korczowa-Krakowiec na Podkarpaciu. Tutaj służby graniczne odprawiają jedynie pojazdy, które zostają przepuszczone przez blokadę po stronie ukraińskiej.

W godzinach popołudniowych, po stronie ukraińskiej utworzono nową blokadę na drodze dojazdowej do przejścia granicznego Krościenko-Smolnica. Blokada utworzona jest 2 km od granicy państwa i jak na razie nie przekłada się to na utrudnienia w odprawach granicznych.  Przejście Krościenko-Smolnica działa i odprawia zgłaszających się podróżnych. Po przekroczeniu granicy, podróżni najprawdopodobniej, mają możliwość ominięcia tej blokady drogi.

BOSG

20-02-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)