REKLAMA
REKLAMA

BRUKSELA: Trwa dyskusja na temat swobodnej turystyki pomiędzy krajami Unii

BRUKSELA. Dziś Posłowie do Parlamentu Europejskiego debatowali nad wolnością przepływu osób w Unii Europejskiej. Jest to efekt głosów płynących z niektórych krajów członkowskich na temat rzekomej turystyki zasiłkowej w UE, która rozpoczęła się w związku z pełnym otwarciem unijnego rynku pracy dla obywateli Rumunii i Bułgarii.

Dzisiaj odbędzie się głosowanie nad rezolucją w tej sprawie, której autorem jest Europejska Partia Ludowa. Dzisiejsza debata odbyła się w głównej mierze z inicjatywy polskich europosłów z klubu PO-PSL, należących do tej frakcji.

Podkarpacka posłanka do Parlamentu Europejskiego Elżbieta Łukacijewska skomentowała dzisiejszą debatę

Pokazaliśmy, że w Parlamencie Europejskim nie ma miejsca na stygmatyzację jakiegokolwiek kraju z Unii Europejskiej czy spoza niej. Nie możemy wiązać prawa swobodnego przepływu osób dla celów zarobkowych, będącego jednym z najważniejszych fundamentów Unii Europejskiej z oskarżeniami o nadużywanie systemów opieki społecznej.

Jednocześnie Poseł Łukacijewska odniosła się do faktu, iż do projektu rezolucji udało się przekonać frakcje Parlamentu Europejskiego z wyjątkiem grupy EKR, do której należą politycy PiS.

Dziwić może spokój w gronie PiS-u, członka grupy EKR-u w Parlamencie Europejskim, do której należą posłowie z Partii Premiera Camerona, głównego sprawcy dzisiejszej dyskusji. Wszyscy doskonale pamiętają jak nieraz Prezes Kaczyński szumnie nawoływał do obrony polskich interesów, tymczasem w przypadku ich realnego zagrożenia spotykamy się po raz kolejny z brakiem konkretnych działań.

16-01-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook