REKLAMA
REKLAMA

Były piłkarz Brondby Kopenhaga zagra w Szarotce Uherce

Reprezentował znane piłkarskie kluby w Europie, jak choćby Brondby Kopenhaga, oraz w Polsce (ŁKS Łódź, Górnik Zabrze, Górnik Łęczna, czy ostatnio Motor Lublin). Dziś zdecydował, że w sezonie 2014 / 2015 pomoże Szarotce Uherce zająć solidną pozycję w klasie okręgowej, w której to obecnie występuje klub.

O kim mowa? Oczywiście o wychowanku klubu z Uherzec, Rafale Niżniku.

Jego kariera sportowa opiera się przede wszystkim o polską oraz duńską ligę. W Dani reprezentował barwy Brondby, Bronshoj BK, BK Frem. W Polsce w karierze seniorskiej grał kolejno w: Igloopolu Dębica, Okocimskim Brzesko i ŁKS-ie Łódź. Później był pięcioletni wyjazd do Danii. Po powrocie zasilił zespół Górnika Zabrze. Następnie po raz drugi związał się z  ŁKS-em Łódź. Zawodnik grał jeszcze w Górniku Łęczna i Motorze Lublin.

Choć „na karku” blisko 40, Rafał Niżnik wcale nie myśli o piłkarskiej emeryturze. Stąd deklaracja gry w Szarotce Uherce.
– Decyzja Rafała bardzo pozytywnie wpłynęła na nasz zespół. Z przyczyn finansowych nie mamy obecnie co myśleć o awansie.   Musimy jednak walczyć o jak najwyższe miejsce w tabeli. Cel na ten sezon? Pierwsza piątka – mówi Franciszek Romanek, prezes Szarotki Uherce.

Najbliższy mecz Szarotki, w którym wystąpi już Rafał Niżnik jutro w Uhercach. Gospodarze podejmować będą Bieszczady Ustrzyki Dolne. Początek spotkania o godz. 16.30. Na inaugurację sezonu Szarotka zwyciężyła Bukowiankę Bukowsko 3:0. Piłkarze z Uherzec o zwycięstwo zagrają z pewnością także jutro w bieszczadzkich derbach.

red.
foto: sxc.hu

14-08-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)