REKLAMA
REKLAMA

CBA: Akt oskarżenia przeciwko 12 osobom podejrzanym o przestępstwa korupcyjne. Przed sądem staną pracownice PUP w Sanoku i Brzozowie

Do Sądu Rejonowego w Krośnie trafił akt oskarżenia przeciwko 12 osobom podejrzanym o przestępstwa korupcyjne. Śledztwo w tej sprawie zostało wszczęte na materiałach własnych Centralnego Biura Antykorupcyjnego i prowadzone pod nadzorem Prokuratury Apelacyjnej w Rzeszowie.

Centralne Biuro Antykorupcyjne pod nadzorem Prokuratury Apelacyjnej w Rzeszowie prowadziło postępowanie dotyczące podejrzenia wręczania korzyści majątkowych w zamian za egzaminy na prawo jazdy i egzaminy doszkalające oraz możliwych nieprawidłowości w zamówieniach publicznych organizowanych przez Powiatowe Urzędy Pracy w Sanoku i Brzozowie. Postępowanie zostało wszczęte w oparciu o materiały zgromadzone przez agentów CBA.

Skierowany do sądu akt oskarżenia obejmuje 12 osób. Wśród nich są między innymi: trzej współwłaściciele podkarpackich szkół nauki jazdy, czterej egzaminatorzy z Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Krośnie, pracownica Powiatowego Urzędu Pracy w Sanoku oraz pracownica Powiatowego Urzędu Pracy w Brzozowie. Podejrzanym prokuratura przedstawiła zarzuty korupcyjne, w tym wręczania i przyjmowania korzyści majątkowych oraz przekroczenia uprawnień w celu osiągnięcia takich korzyści.

Jedna osoba dobrowolnie poddała się karze.

Wcześniej Prokuratura Apelacyjna w Rzeszowie skierowała także do miejscowego Sądu Rejonowego akt oskarżenia przeciwko 10 osobom, a tym 7 funkcjonariuszom z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Rzeszowie. Sprawa dotyczyła podejrzenia przekroczenia uprawnień, niedopełnienia obowiązków oraz ujawnienia informacji stanowiących tajemnice służbową w związku z prowadzonymi przez nich kontrolami drogowymi. Wszyscy oskarżeni usłyszeli w Prokuraturze Apelacyjnej w Rzeszowie zarzuty korupcyjne.

Źródło: www.cba.gov.pl

04-08-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)