REKLAMA
REKLAMA

AKTUALIZACJA: CBŚ rozbiło sanocką grupę przestępczą. 14 osób zatrzymanych za przemyt i handel narkotykami (FILM, ZDJĘCIA)

AKTUALIZACJA: CBŚ rozbiło sanocką grupę przestępczą. 14 osób zatrzymanych za przemyt i handel narkotykami (FILM, ZDJĘCIA)

PODKARPACIE. Funkcjonariusze rzeszowskiego CBŚ zatrzymali 14 osób, z których 9 tymczasowo aresztowano. Grupa przestępcza zajmowała się przemytem z innych państw UE i wprowadzaniem do obrotu znacznych ilości narkotyków, głównie na terenie Rzeszowa, powiatu sanockiego i bieszczadzkiego.

W połowie marca policjanci Centralnego Biura Śledczego przeprowadzili pierwszy etap operacji wymierzonej w przemytników i handlarzy narkotyków. Zatrzymali wówczas trzy osoby podejrzane o przemyt narkotyków do Polski, w tym dwóch kurierów jadących autobusem kursowym z Holandii. Zatrzymania kurierów dokonano w Rzeszowie ujawniając przy nich walizkę z narkotykami. Działania te doprowadziły do likwidacji kanału przerzutowego narkotyków na teren Podkarpacia. Z ustaleń śledztwa wynika, że kurierzy wykonali 5 takich kursów.

Realizacja drugiego etapu policyjnej operacji miała miejsce w tym tygodniu na terenie Rzeszowa i Sanoka. Kilkudziesięciu policjantów CBŚ wspólnie z policjantami garnizonu podkarpackiego, funkcjonariuszami Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej oraz Służby Celnej z Przemyśla i Rzeszowa wspierani przez Samodzielny Pododdział Antyterrorystyczny Policji Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie zatrzymali 11 członków zorganizowanej grupy przestępczej. Podczas tych dwóch etapów operacji policjanci ujawnili i zneutralizowali dwie domowe uprawy konopi indyjskich, zabezpieczyli łącznie około 3,3 kg marihuany, 0,3 kg amfetaminy i około 70 gramów substancji psychotropowej w postaci MDMA. Łączna wartość czarnorynkowa tych narkotyków wynosi 160 tys. zł.

Zatrzymani to mieszkańcy Podkarpacia, w wieku od 19 do 29 lat. Wobec 9 członków zorganizowanej grupy przestępczej na wniosek Prokuratury Okręgowej w Krośnie sąd zastosował tymczasowe aresztowanie. Wobec 5 pozostałych zastosowano policyjne dozory, zakazy opuszczania kraju i poręczenia majątkowe.

źródło: KWP

01-06-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)