REKLAMA
STALNEY
REKLAMA

AKTUALIZACJA: CBŚ rozbiło sanocką grupę przestępczą. 14 osób zatrzymanych za przemyt i handel narkotykami (FILM, ZDJĘCIA)

AKTUALIZACJA: CBŚ rozbiło sanocką grupę przestępczą. 14 osób zatrzymanych za przemyt i handel narkotykami (FILM, ZDJĘCIA)

PODKARPACIE. Funkcjonariusze rzeszowskiego CBŚ zatrzymali 14 osób, z których 9 tymczasowo aresztowano. Grupa przestępcza zajmowała się przemytem z innych państw UE i wprowadzaniem do obrotu znacznych ilości narkotyków, głównie na terenie Rzeszowa, powiatu sanockiego i bieszczadzkiego.

W połowie marca policjanci Centralnego Biura Śledczego przeprowadzili pierwszy etap operacji wymierzonej w przemytników i handlarzy narkotyków. Zatrzymali wówczas trzy osoby podejrzane o przemyt narkotyków do Polski, w tym dwóch kurierów jadących autobusem kursowym z Holandii. Zatrzymania kurierów dokonano w Rzeszowie ujawniając przy nich walizkę z narkotykami. Działania te doprowadziły do likwidacji kanału przerzutowego narkotyków na teren Podkarpacia. Z ustaleń śledztwa wynika, że kurierzy wykonali 5 takich kursów.

Realizacja drugiego etapu policyjnej operacji miała miejsce w tym tygodniu na terenie Rzeszowa i Sanoka. Kilkudziesięciu policjantów CBŚ wspólnie z policjantami garnizonu podkarpackiego, funkcjonariuszami Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej oraz Służby Celnej z Przemyśla i Rzeszowa wspierani przez Samodzielny Pododdział Antyterrorystyczny Policji Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie zatrzymali 11 członków zorganizowanej grupy przestępczej. Podczas tych dwóch etapów operacji policjanci ujawnili i zneutralizowali dwie domowe uprawy konopi indyjskich, zabezpieczyli łącznie około 3,3 kg marihuany, 0,3 kg amfetaminy i około 70 gramów substancji psychotropowej w postaci MDMA. Łączna wartość czarnorynkowa tych narkotyków wynosi 160 tys. zł.

Zatrzymani to mieszkańcy Podkarpacia, w wieku od 19 do 29 lat. Wobec 9 członków zorganizowanej grupy przestępczej na wniosek Prokuratury Okręgowej w Krośnie sąd zastosował tymczasowe aresztowanie. Wobec 5 pozostałych zastosowano policyjne dozory, zakazy opuszczania kraju i poręczenia majątkowe.

źródło: KWP

01-06-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)