REKLAMA
REKLAMA

Chcieli rozwiązania Straży Miejskiej w Sanoku. Radni odrzucili ich projekt uchwały obywatelskiej (FILM)

SANOK / PODKARPACIE. Pod koniec marca do sanockiego magistratu, wpłynął projekt uchwały obywatelskiej w sprawie rozwiązania Straży Miejskiej w Sanoku. Na ostatniej sesji Rady Miasta, pochylono się nad tym tematem.

Ostatecznie, prawie jednogłośnie, radni odrzucili projekt uchwały, który zakładał rozwiązanie formacji.

W głosowaniu nad uchwałą 17 radnych było za jej odrzuceniem. Jeden radny wstrzymał się od głosu.

– Nasza współpraca ze Strażą Miejską układa się poprawnie. Przedstawiciele formacji regularnie uczestniczą w obradach komisji. Ponadto spotykają się z Radami Dzielnic i tam wspólnie omawiają problemy, szukając najbardziej korzystnych rozwiązań – mówi Kazimierz Drwięga, przewodniczący Komisji Ochrony Środowiska i Porządku Publicznego.

– Wśród mieszkańców panuje opinia, że „nie widać strażników”. Zgłaszaliśmy Komendantowi aby położyć większy nacisk na piesze patrole. Trzeba jednak podkreślić, że współpraca ze Strażą Miejską układa się bardzo dobrze – dodaje wiceprzewodniczący tej komisji, Adam Ryniak.

– W miarę możliwości, wszelkie sugestie, uwagi są na bieżąco wprowadzane. A pozytywnym tego przykładem mogą być wspólne patrole Straży Miejskiej z Policją – dodaje radny Ryniak.

– Każdy oczekuje od Straży Miejskiej, żeby byli wszędzie i o każdej porze. Musimy jednak pamiętać, że przy 14 osobowej kadrze jest to wręcz niemożliwe – podkreśla K. Drwięga.

Pozytywną opinię na temat sanockiej Straży Miejskiej wyraził także Komendant Powiatowy Policji w Sanoku, kom. Grzegorz Matyniak.
– Dotychczas współpraca ze Strażą Miejską układała się bardzo dobrze i z pewnością przyczyniła się do poprawy bezpieczeństwa na terenie naszego miasta. Od początku istnienia tej formacji w Sanoku, nie było sytuacji aby Komendant Straży Miejskiej odmówił pomocy lub wsparcia w postaci wystawienia własnych lub wspólnych patroli – zaznacza Komendant.

– Na uwagę zasługuje ich wysoka dyspozycyjność i chęć do pełnienia służby na rzecz lokalnej społeczności oraz wykonywanie zadań z poszanowaniem godności i praw obywateli – dodaje komisarz Matyniak.

W sanockiej Straży Miejskiej służy 15 funkcjonariuszy. Roczne utrzymanie formacji kosztuje miasto 600 tys. zł.

Inicjatorami poddania pod głosowanie projektu uchwały obywatelskiej, dotyczącej rozwiązania Straży Miejskiej w Sanoku byli przedstawiciele sanockich struktur Ruchu Narodowego. Jak argumentowali oni swoją decyzję?

05-06-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)