REKLAMA
REKLAMA

Cztery gwiazdki dla sanockiego CIT

SANOK / PODKARPACIE. Podlegające Urzędowi Miasta w Sanoku – Centrum Informacji Turystycznej otrzymało Certyfikat Polskiego Systemu Informacji Turystycznej i jako jedyne na Podkarpaciu najwyższą ocenę – cztery gwiazdki.

Przyznawane są one przez Krajową Komisję Certyfikacyjną przy Polskiej Organizacji Turystycznej.

Centra informacji turystycznej poddawane są regularnej ocenie, czyli tzw. kategoryzacji. Komisja Certyfikacyjna sprawdza, czy spełniają one wymogi określone przez Polską Organizację Turystyczną dla nadania im odpowiedniej kategorii. Aby przejść pomyślnie proces certyfikacji trzeba sprostać określonym kryteriom. Komisja oceniała, m.in. lokalizację CIT-u, jego dostępność, wyposażenie, standard świadczonych usług i obsługi ruchu turystycznego, także obcojęzycznego.

Centrum Informacji Turystycznej w Sanoku zostało w tym roku najwyżej ocenione ze wszystkich tego typu placówek na Podkarpaciu i jako jedyne w województwie jest dumnym posiadaczem czterech gwiazdek.
– Tak wysoka ocena świadczy o tym, że zarówno organizacja pracy naszego Centrum Informacji Turystycznej, jak i dobór pracowników zajmujących się turystyką był właściwy. Wszystko to potwierdza nie tylko opinia turystów, ale i obiektywna ocena specjalistycznych organizacji branżowych – mówi dr Wojciech Blecharczyk, Burmistrz Sanoka.

Sanockie CIT do tej pory było posiadaczem trzygwiazdkowej kategorii. Zyskany w tym roku certyfikat będzie obowiązywał do końca października 2016 r.

Agnieszka Frączek
Rzecznik Prasowy Urzędu Miasta w Sanoku

14-11-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook