REKLAMA
REKLAMA

Czy powiat sanocki „wyżebrze” pieniądze na prowadzenie Muzeum Historycznego w Sanoku? (FILM, ZDJĘCIA)

Czy powiat sanocki „wyżebrze” pieniądze na prowadzenie Muzeum Historycznego w Sanoku? (FILM, ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. Samorząd Województwa podtrzymuje wsparcie finansowe dla Muzeum Historycznego w Sanoku i deklaruje podobną pomoc w przyszłym roku. Jednak aby zbilansować budżet placówki, powiat sanocki potrzebuje jeszcze około 400 tys. zł.

Rocznie na utrzymanie Muzeum Historycznego w Sanoku potrzeba około 2 mln zł. 700 tys. zł przeznacza na ten cel organ prowadzący, czyli Starostwo Powiatowe w Sanoku. 600 tys. zł w formie dotacji przeznaczył Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego. Roczne wpływy z biletów to około 300 tys. zł.

Problemy finansowe starostwa oraz wzrost kosztów związanych z utrzymaniem Muzeum Historycznego sprawiły, że pomimo wsparcia z Urzędu Marszałkowskiego do zbilansowania tegorocznego budżetu potrzeba około 400 tys zł.

Podczas spotkania Zarządu Rady Powiatu Sanockiego z władzami województwa oraz dyrektorem placówki, szeroko mówiono o potrzebie wsparcia muzeum przez Miasto Sanok. Jednak burmistrza na spotkaniu w muzeum zabrakło, bo jak nieoficjalnie ustaliliśmy, starosta wyszedł z założenia, że na tym etapie rozmów obecność włodarza miasta jest niepotrzebna. Co nie znaczy, że powiat nie kontaktuje się z Urzędem Miasta.

– Stosunkowo niedawno rozpoczęliśmy wymianę korespondencji z Urzędem Miasta – mówił na spotkaniu starosta sanocki, Sebastian Niżnik.

Piątkowe spotkanie z Marszałkiem Województwa byłoby bardziej owocne, gdyby starosta zamiast wysyłać listy do burmistrza z propozycją współprowadzenia Muzeum, zaprosił włodarza miasta na spotkanie z Marszałkiem. A szkoda, bo Muzeum zasługuje na spokojne funkcjonowanie.

06-04-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)