REKLAMA
REKLAMA

Dług, nóż i narkotyki. Porachunki sanoczan z brzozowianinem (ZDJĘCIA)

BRZOZÓW / PODKARPACIE. Policjanci interweniowali w związku z informacją o usiłowaniu rozboju z użyciem noża, w wyniku którego został ranny 26-letni mieszkaniec powiatu sanockiego. Funkcjonariusze ustalili i zatrzymali wszystkich uczestników tego zdarzenia.

Jednak jego okoliczności były zupełnie inne niż przekazywali to mężczyźni policjantom. Teraz sprawcy przestępstwa odpowiedzą za swój czyn.

W minionym tygodniu policjanci patrolując jedną z ulic Brzozowa napotkali dwóch młodych mężczyzn, jeden z nich miał ranę w okolicach brzucha. Z relacji kolegi rannego wynikało, że został on zaatakowany przez nieznanego mu mężczyznę i ugodzony nożem. Dyżurny komendy niezwłocznie wysłał na miejsce pogotowie ratunkowe celem udzielenia pomocy rannemu, a w rejon domniemanego usiłowania rozboju skierował inne patrole Policji, które miały zatrzymać sprawcę.

Policjanci ustalili jeszcze trzeciego mężczyznę, który miał widzieć całe zajście. Po udzieleniu pomocy poszkodowanemu, trzej mieszkańcy powiatu sanockiego zostali przewiezieni do komendy. Chwilę później w rękach policjantów znalazł się również rzekomy sprawca, 18-letni mieszkaniec powiatu brzozowskiego.

Funkcjonariusze szybko ustalili, że zdarzenie wyglądało zupełnie inaczej niż opisali je mężczyźni, i było wynikiem porachunków finansowych między nimi. Jak się okazało to trzej mieszkańcy powiatu sanockiego chcieli wyegzekwować spłatę długu od 18-letniego mieszkańca Brzozowa. Gdy zaatakowali 18-latka, ten chcąc ich odstraszyć wyciągnął nóż i zranił jednego z nich. Ostatecznie wszyscy mężczyźni zostali zatrzymani i osadzeni w policyjnym areszcie.

W zabezpieczonym pojeździe, którym poruszali się mieszkańcy powiatu sanockiego, policjanci ujawnili saszetkę z marihuaną. Jak się okazało jej właścicielem był zatrzymany 23-latek. Podczas przeszukania jego domu, policjanci znaleźli i zabezpieczyli znaczną ilość marihuany i wagę elektroniczną. Taka ilość mogła posłużyć do wytworzenia około 200 działek narkotyku.

Ostatecznie trzej mieszkańcy powiatu sanockiego w wieku 20, 23 i 26 lat usłyszeli zarzuty zmuszania przemocą do zwrotu wierzytelności. Przyznali się do zarzucanego im czynu i złożyli wyjaśnienia. Za to przestępstwo grozi im kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat. Ponadto 23-latek odpowie za posiadanie narkotyków. W trakcie prowadzonego postępowania policjanci ustalą, czy 18-latek poniesie odpowiedzialność za uszkodzenie ciała 26-latka.

KPP Brzozów

23-10-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)