REKLAMA
REKLAMA

Dobiega końca remont miejskich schodów. Będą gotowe na Światowy Zjazd Sanoczan (ZDJĘCIA)

Franciszkańskie, Zamkowe, Balowskie i Serpentyny, czyli schody łączące ścisłe centrum Sanoka z dzielnicą Błonie. Mają cieszyć oko, a przede wszystkim być komfortowe dla mieszkańców. Przeprowadzana rewitalizacja to również część przygotowań do Światowego Zjazdu Sanoczan, który rozpocznie się już za 63 dni.

Remont schodów na skarpie miejskiej wykonywany jest na zlecenie Urzędu Miasta Sanoka przez pracowników SPGK.

Najpierw pracom remontowym zostały poddane Schody Franciszkańskie. Wypełniono powstałe w ich strukturze ubytki oraz wymieniono zniszczone stopnie. Podobne prace zostały przeprowadzone w marcu na Schodach Balowskich, Zamkowych i Serpentyny. Kolejnym elementem robót jest uzupełnienie ubytków w nawierzchni lub wykonanie nowych nakładek asfaltowych na dojściach łączących ww. schody z ul. Podgórze. Dojście do Schodów Serpentyny od strony Podgórza złagodzono poprzez wybudowanie kilku stopni. Naprawione i odmalowane zostaną także uszkodzone barierki wzdłuż schodów.

Dodatkowo Miasto wykonało przejście wzdłuż budynku banku – od ul. Jagiellońskiej do Schodów Balowskich, aby mieszkańcy nie musieli pokonywać tej drogi przez prywatny parking.

Prace w tym rejonie nie ograniczyły się tylko do schodów, bowiem Miasto uporządkowało, wysprzątało i odkrzaczyło skarpę w centrum miasta – od Schodów Balowskich w kierunku skrzyżowania ul. Podgórze z ul. Jagiellońską.

Rozpoczął się także remontu barierek wzdłuż potoku Płowieckiego, w części należącej do Miasta, czyli od strony osiedla Błonie.

Prace potrwają do końca tygodnia.

Światowy Zjazd Sanoczan zaplanowano w dniach 20-23 czerwca br.

źródło: Red., Urząd Miasta w Sanoku

foto: Red.

23-04-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)