REKLAMA
REKLAMA

Dopiero co rozpoczęli rok szkolny, a już świętują sukcesy

SANOK / PODKARPACIE. Sanocka Szkoła Muzyczna znów rozpoczęła od wspaniałego sukcesu kolejny sezon artystyczno-dydaktyczny. W najbardziej renomowanym chyba na świecie 39 Międzynarodowym Konkursie Akordeonowym w Castelfidardo we Włoszech

odbywającym się w dniach 18-21.09.14 uczestniczył zespół „Creative Quintet” w składzie: Dominika Witowicz – skrzypce, Natalia Dziok – fortepian, Ewa Kuśnierz – altówka, Rafał Pałacki – akordeon, Karol Wiciński – kontrabas z Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. oraz Społecznej Szkoły Muzycznej II st. w Sanoku.

Podobnie jak w ubiegłym roku zdobyli tam II nagrodę, tym razem w najliczniej obsadzonej kategorii zespołów rozrywkowych – od duetu do orkiestry. Uzyskali znakomity wynik 18,17 pkt na 20 możliwych, tylko o 0,16 pkt mniej od zwycięskiego Tria z Niemiec, złożonego z zawodowych muzyków, podobnie jak członkowie innych zespołów. Wyprzedzili zaś znakomitą orkiestrę akordeonową Primavera z Rosji, najlepszą w Polsce Orkiestrę Akordeonową z Radomia oraz kilkanaście innych zespołów, m. in. z Portugali, Włoch, Rosji i Bułgarii.

W nagrodę otrzymali piękną okolicznościową statuetkę, dyplom i nagrodę 800 euro oraz wystąpili na uroczystym Galowym Koncercie Laureatów w Teatrze „Astra”, zdobywając ogromne uznanie licznie zgromadzonej publiczności. Zespół prowadzony jest przez trójkę pedagogów – Grażynę Dziok, Dorotę Skibicką i Andrzeja Smolika. O wielkim wrażeniu, jakie wywarli na organizatorach świadczy duże zdjęcie zespołu w specjalnym wydaniu gazety festiwalowej.

Wyjazd do Włoch był możliwy dzięki wsparciu wspaniałych Mecenasów Kultury – Pana Prezesa Bolesława Szybista z Firmy Herb, Prezesa Marka Łęckiego – Stomil S. A. oraz Prezesa Mariana Cyrka – Pass-Pol. Część niezbędnych funduszy członkowie Creative Quintet pozyskali również koncertując, m. in. w Kościele Przemienienia Pańskiego i Kościele OO. Franciszkanów i bardzo dziękują wszystkim słuchaczom, którzy wsparli ich po występach, przyczyniając się w ten sposób do pięknego sukcesu.

Nadmienić również warto, że Rafał Pałacki uczestniczył dodatkowo w prestiżowej kategorii solistycznej do 18 lat, zdobywając świetną 7 lokatę wśród 24 najlepszych akordeonistów z całego świata (1 miejsce zdobyła fenomenalna Chinka, 2 Słoweniec, zaś 3 – Rosjanin).

PSM Sanok

24-09-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)