REKLAMA
REKLAMA

Dopiero co rozpoczęli rok szkolny, a już świętują sukcesy

SANOK / PODKARPACIE. Sanocka Szkoła Muzyczna znów rozpoczęła od wspaniałego sukcesu kolejny sezon artystyczno-dydaktyczny. W najbardziej renomowanym chyba na świecie 39 Międzynarodowym Konkursie Akordeonowym w Castelfidardo we Włoszech

odbywającym się w dniach 18-21.09.14 uczestniczył zespół „Creative Quintet” w składzie: Dominika Witowicz – skrzypce, Natalia Dziok – fortepian, Ewa Kuśnierz – altówka, Rafał Pałacki – akordeon, Karol Wiciński – kontrabas z Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. oraz Społecznej Szkoły Muzycznej II st. w Sanoku.

Podobnie jak w ubiegłym roku zdobyli tam II nagrodę, tym razem w najliczniej obsadzonej kategorii zespołów rozrywkowych – od duetu do orkiestry. Uzyskali znakomity wynik 18,17 pkt na 20 możliwych, tylko o 0,16 pkt mniej od zwycięskiego Tria z Niemiec, złożonego z zawodowych muzyków, podobnie jak członkowie innych zespołów. Wyprzedzili zaś znakomitą orkiestrę akordeonową Primavera z Rosji, najlepszą w Polsce Orkiestrę Akordeonową z Radomia oraz kilkanaście innych zespołów, m. in. z Portugali, Włoch, Rosji i Bułgarii.

W nagrodę otrzymali piękną okolicznościową statuetkę, dyplom i nagrodę 800 euro oraz wystąpili na uroczystym Galowym Koncercie Laureatów w Teatrze „Astra”, zdobywając ogromne uznanie licznie zgromadzonej publiczności. Zespół prowadzony jest przez trójkę pedagogów – Grażynę Dziok, Dorotę Skibicką i Andrzeja Smolika. O wielkim wrażeniu, jakie wywarli na organizatorach świadczy duże zdjęcie zespołu w specjalnym wydaniu gazety festiwalowej.

Wyjazd do Włoch był możliwy dzięki wsparciu wspaniałych Mecenasów Kultury – Pana Prezesa Bolesława Szybista z Firmy Herb, Prezesa Marka Łęckiego – Stomil S. A. oraz Prezesa Mariana Cyrka – Pass-Pol. Część niezbędnych funduszy członkowie Creative Quintet pozyskali również koncertując, m. in. w Kościele Przemienienia Pańskiego i Kościele OO. Franciszkanów i bardzo dziękują wszystkim słuchaczom, którzy wsparli ich po występach, przyczyniając się w ten sposób do pięknego sukcesu.

Nadmienić również warto, że Rafał Pałacki uczestniczył dodatkowo w prestiżowej kategorii solistycznej do 18 lat, zdobywając świetną 7 lokatę wśród 24 najlepszych akordeonistów z całego świata (1 miejsce zdobyła fenomenalna Chinka, 2 Słoweniec, zaś 3 – Rosjanin).

PSM Sanok

24-09-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)