REKLAMA
REKLAMA

Drugi raz odpowie za kierowanie pod wpływem alkoholu

Wczoraj brzozowscy policjanci udaremnili dalszą jazdę pijanemu kierowcy opla vectry. 29-latek miał 3 promile alkoholu w organizmie. Funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna już raz odpowiadał za podobne przestępstwo, jednak zlekceważył sądowy wyrok zakazu prowadzenia pojazdów

i kolejny raz wsiał za kierownicę będąc pod wpływem alkoholu.

Wczoraj po godz. 17 dyżurny brzozowskiej komendy otrzymał telefoniczne zgłoszenie o nietrzeźwym kierowcy opla vectry w Starej Wsi. Funkcjonariusze widząc pojazd odpowiadający temu ze zgłoszenia, niezwłocznie zatrzymali do kontroli jego kierowcę. Od mężczyzny siedzącego za kierownicą opla wyczuli silną woń alkoholu. Policjanci sprawdzili jego trzeźwość. Wynik badania wskazał 3 promile alkoholu w organizmie kierowcy.

Okazało się, że 29-letni mieszkaniec Starej Wsi nie ma prawa jazdy, ponieważ zostało mu zatrzymane za podobne przestępstwo, którego dopuścił się w 2011 roku, a dodatkowo posiada zakaz sądowy prowadzenia pojazdów obowiązujący go do 2015 roku. Mężczyzna jednak go zlekceważył i zdecydował się kolejny raz usiąść za kierownicą pod wpływem alkoholu.

Mężczyzna wkrótce usłyszy zarzut kierowania w stanie nietrzeźwości. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów do 10 lat, wysoka grzywna oraz podanie do publicznej wiadomości danych osobowych i wizerunku. Natomiast za naruszenie zakazu sadowego, kara pozbawienia wolności do 3 lat.

KPP Brzozów

30-10-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)