REKLAMA
REKLAMA

Dwoje dzieci z Gminy Sanok w finale ogólnopolskiego konkursu (ZDJĘCIA)

GMINA SANOK: Wiemy już, które listy powalczą o tytuł Najpiękniejszego listu dla Ziemi 2014. Do finału trafiło 150 prac napisanych przez uczniów z całej Polski. Wśród nich znalazły się również listy uczniów z gminy Sanok – Dominika Woźniczyszyna oraz Anny Skalińskiej.


Dominik Woźniczyszyn to uczeń Szkoły Podstawowej w Strachocinie, natomiast Anna Skalińska uczęszcza do Szkoły Podstawowej w Prusieku Szkoły Filialnej w Sanoczku.

Prawie 900 prac

Na konkurs organizowany w ramach akcji Listy dla Ziemi wpłynęło prawie 900 prac. Zgodnie z tegoroczną ideą ich głównym tematem było zanieczyszczenie powietrza spowodowane spalaniem odpadów w piecach i niską emisją. Ale nie tylko. Uczniowie w zależności od wieku swoje pomysły na dbanie o środowisko przedstawiali w formie rysowanej lub pisanej.

Decyzja jury

Po wielu dniach czytania listów, segregowania ich i debatowania jury wybrało finałowe 150 prac. Zostały one zamieszczone na specjalnej aplikacji konkursowej na Facebooku Listów dla Ziemi. Aby na nie zagłosować wystarczy:

1. Polubić fanpage Listy dla Ziemi na Facebooku.
2. Wejść na aplikację konkursową i oddać swój głos na wybraną pracę:
https://www.facebook.com/listydlaziemi/app_150856638420755

Jedna osoba w ciągu 24 godzin może zagłosować na jeden list tylko raz.

Ogólnopolska akcja

Konkurs na najpiękniejszy list dla Ziemi jest częścią ogólnopolskiej akcji organizowanej przez Fundację Ekologiczną Arka. Do tegorocznej edycji projektu przyłączyło się ponad 300 gmin i tysiące placówek z całej Polski.

Zachęcamy do głosowania. Wesprzyjmy nasze dzieciaki.

Głosowanie na Facebooku potrwa do 15 czerwca. Wyniki zostaną ogłoszone do 20 czerwca.

Więcej informacji można znaleźć na stronie akcji: http://listydlaziemi.pl/

Zapraszamy do obejrzenie relacji z akcji „Listy dla Ziemi”, która odbyła się w wielu naszych szkołach – http://www.gminasanok.pl/pl/content/listy-dla-ziemi-w-gminie-sanok

Akcja „Listy dla Ziemi” organizowana jest pod patronatem Ministra Środowiska. Dofinansowanie: Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, Wojewódzkie Fundusze Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach i we Wrocławiu.

źródło: materiały nadesłane

29-05-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)