REKLAMA
REKLAMA

Działalność ZJOT oficjalnie zainaugurowana! (FILM, ZDJĘCIA)

Działalność ZJOT oficjalnie zainaugurowana! (FILM, ZDJĘCIA)

ZAGÓRZ / PODKARPACIE. Zgodnie ze wcześniejszymi zapowiedziami, w sobotę 29 listopada br., dokładnie w 242. rocznicę ostatniej bitwy konfederacji barskiej stoczonej w obronie zagórskiego klasztoru obleganego przez rosyjskich agresorów, nastąpiła oficjalna inauguracja działalności Zagórskiej Jednostki Obrony Terytorialnej (ZJOT) im. Konfederatów barskich.

Zjazd założycielski o godz. 9.00 rozpoczęła Msza Święta w intencji Obrońców Zagórskiego Karmelu odprawiona przez ks. Józefa Kasiaka w kościele parafialnym pw. Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny w Zagórzu. Po nabożeństwie wszyscy zebrani udali się na wzgórze klasztorne, gdzie złożona zostanie symboliczna wiązanka kwiatów.

Robocza część obrad miała miejsce w sali widowiskowej Miejsko Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Zagórzu bezpośrednio po powrocie z Marymontu. Rozpoczęła ją prelekcja na temat konfederacji barskiej, wygłoszona przez Leszka Puchałę – dyrektora Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sanoku. W następnej kolejności głos zabrał burmistrz Zagórza Ernest Nowak, wyrażając aprobatę i poparcie dla inicjatywy utworzenia ZJOT. W podobnym tonie utrzymane było wystąpienie ppłka Andrzeja Iskrowicza – prezesa Sanockiego Koła Związku Żołnierzy Wojska Polskiego im. 2 Pułku Strzelców Podhalańskich.

Główne założenia szkoleniowe przedstawił koordynator d/s szkolenia wojskowego ZJOT – ppłk SG rez. Andrzej Siwiec. Projekt na dofinansowanie kosztów działalności i wyposażenia ZJOT złożony w ramach tegorocznego naboru do rządowego programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań „RAZEM BEZPIECZNIEJ” zreferował koordynator d/s promocji i pozyskiwania funduszy ZJOT –  Jerzy Zuba.

Uczestnicy zebrania założycielskiego jednogłośnie zaaprobowali podjęcie kroków na rzecz uzyskania przez ZJOT osobowości prawnej w formie stowarzyszenia zarejestrowanego w KRS. W najbliższym czasie zostanie opracowany projekt statutu. Po skonsultowaniu go z osobami zainteresowanymi działalnością w ZJOT zwołane zostanie kolejne zebranie, podczas którego ukonstytuują się organy statutowe, które rozpoczną proces rejestracji ZJOT w KRS. Do tego czasu (początek 2015 r) będzie trwał nabór do ZJOT prowadzony za pośrednictwem formularza kontaktowego.

04-12-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)