REKLAMA
REKLAMA

Dzisiaj inauguracyjne sesje Rady Miasta i Rady Powiatu. Poznamy prezydium. Czy dowiemy się kto będzie starostą?

SANOK / PODKARPACIE. Dzisiaj o godzinie 17:00 rozpoczną się pierwsze sesje nowych rad: miejskiej i powiatowej. Wybrani rajcy złożą ślubowanie i wybiorą przewodniczących oraz wiceprzewodniczących. Prawdopodobne jest, że poznamy również starostę sanockiego. Kto ma największe szanse?

O zwołaniu sesji inaugurujących pracę nowo wybranych radnych decyduje komisarz wyborczy. W Sanoku odbędą się one w poniedziałek 1 grudnia o godzinie 17:00. Rada Miasta będzie obradować w Sali Herbowej Urzędu Miasta w Sanoku, natomiast Rada Powiatu w Sali Senackiej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Sanoku.

Najpierw radni odbiorą zaświadczenia o powołaniu na stanowisko, by chwilę później złożyć ślubowanie. Następnie zapadną decyzje dotyczące składu prezydium. Dowiemy się kto zostanie przewodniczącym, a kto przez najbliższe cztery lata będzie pełnił funkcję wiceprzewodniczącego.

Dodatkowo, jeśli chodzi o sesję Rady Powiatu, istnieje możliwość, że już dziś poznamy starostę i wicestarostę sanockiego. Wniosek o przeprowadzenie wyborów może złożyć każdy z radnych. Głosowanie całego składu rady zdecyduje, czy wejdzie on do porządku obrad.

Pierwsze spekulacje związane z osobą, która ma największe szanse na fotel starosty dotyczyły Wojciecha Pruchnickiego, byłego radnego miejskiego, związanego z lokalnymi strukturami PiS. Na rynku nazwisk wymieniano również Alicję Wosik (PSL), Grażynę Borek (PSL) oraz Roberta Pieszczocha (Zjednoczeni Samorządowcy Ziemi Sanockiej).

Z nieoficjalnych informacji, do jakich dotarliśmy w ostatnich godzinach wynika, że możliwe są dwa scenariusze:

– Koalicja Polskiego Stronnictwa Ludowego z Platformą Obywatelską i Zjednoczonymi Samorządowcami Ziemi Sanockiej. Prawdopodobnie, kandydatem na starostę będzie Robert Pieszczoch, natomiast na wicestarostę Grażyna Borek.

– Koalicja Zjednoczonej Prawicy z Towarzystwem Sanoka i Ziemi Sanockiej. Szansę na otrzymanie mandatu starosty zyska Roman Konieczny, a o kontynuowaniu misji wicestarosty będzie mógł pomyśleć Wacław Krawczyk.

Wiadomości związane z pierwszymi decyzjami radnych będziemy przekazywać na bieżąco.

 

 

01-12-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)