REKLAMA
REKLAMA

DZISIAJ: Sanocka odsłona wielkiego finału PHL! Trzeci mecz kluczem do tytułu? Zbiórka pieniędzy dla Miłosza

SANOK / PODKARPACIE. Już dzisiaj w Sanoku rozpocznie się święto hokeja. To moment sezonu,  na który wszyscy czekali. Drużyna Ciarko PBS Bank powalczy o zbliżenie się do tytułu mistrza Polski. Podczas piątkowego spotkania odbędzie się zbiórka pieniędzy dla chorego Miłosza z Beska.

Po dwóch meczach, które zostały rozegrane w Tychach żadna z drużyn walczących w finale nie jest bliżej upragnionego tytułu. Spotkanie otwierające rywalizację wygrali hokeiści GKS-u (2:0), natomiast dzień później, lepsi po rzutach karnych okazali się sanoczanie (2:1 k.). W piątek i sobotę, w Arenie odbędą się mecze nr 3 i 4. To właśnie piątkowa potyczka może okazać się kluczem do zwycięstwa w całej serii. Przemawiają za tym statystyki. W ostatnich szesnastu edycjach rozgrywek o mistrzostwo Polski (od sezonu 1998/1999) drużyna, która wygrała trzecie spotkanie, w dwunastu przypadkach sięgała po złoty medal. Przekłada się to na 75% szans na tytuł dla zwycięzcy trzeciego meczu. Rywalizacja w finale Polskiej Hokej Ligi toczy się do czterech wygranych.

Dostępne są jeszcze bilety na oba mecze. Kasy zostaną otwarte w piątek o godzinie 9:00.

Finał Polskiej Hokej Ligi

Ciarko PBS Bank KH Sanok – GKS Tychy

piątek godz. 18:30

sobota godzi. 15:00

Arena Sanok

Podczas piątkowego spotkania finałowego za pośrednictwem fundacji „pbs pomagam” będą zbierane pieniądze dla Miłosza Marszałka, 12-letnego chłopca, który od 1,5 roku walczy o życie z nowotworem neuroblastoma w IV stopniu klinicznym. Szansą na całkowity powrót do zdrowia jest leczenie za pomocą przeciwciał w jednej zagranicznych klinik, a to wiąże się z ogromnymi wydatkami.

Na trybunach pojawią wolontariusze z puszkami. Prosimy o Państwa wsparcie, liczy się każda złotówka. Część dochodu z biletów zostanie również przekazana od Klubu na ten szczytny cel.

Walkę Miłosza z nowotworem opisywaliśmy tutaj:

Miłosz z Beska walczy o życie. „Wierzę, że mi się uda, bo widzę, jak ludzie pomagają” (FILM)

źródło: Red., oficjalna strona internetowa Ciarko PBS Bank KH Sanok

28-03-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)