REKLAMA
REKLAMA

DZISIAJ: Sanocka odsłona wielkiego finału PHL! Trzeci mecz kluczem do tytułu? Zbiórka pieniędzy dla Miłosza

SANOK / PODKARPACIE. Już dzisiaj w Sanoku rozpocznie się święto hokeja. To moment sezonu,  na który wszyscy czekali. Drużyna Ciarko PBS Bank powalczy o zbliżenie się do tytułu mistrza Polski. Podczas piątkowego spotkania odbędzie się zbiórka pieniędzy dla chorego Miłosza z Beska.

Po dwóch meczach, które zostały rozegrane w Tychach żadna z drużyn walczących w finale nie jest bliżej upragnionego tytułu. Spotkanie otwierające rywalizację wygrali hokeiści GKS-u (2:0), natomiast dzień później, lepsi po rzutach karnych okazali się sanoczanie (2:1 k.). W piątek i sobotę, w Arenie odbędą się mecze nr 3 i 4. To właśnie piątkowa potyczka może okazać się kluczem do zwycięstwa w całej serii. Przemawiają za tym statystyki. W ostatnich szesnastu edycjach rozgrywek o mistrzostwo Polski (od sezonu 1998/1999) drużyna, która wygrała trzecie spotkanie, w dwunastu przypadkach sięgała po złoty medal. Przekłada się to na 75% szans na tytuł dla zwycięzcy trzeciego meczu. Rywalizacja w finale Polskiej Hokej Ligi toczy się do czterech wygranych.

Dostępne są jeszcze bilety na oba mecze. Kasy zostaną otwarte w piątek o godzinie 9:00.

Finał Polskiej Hokej Ligi

Ciarko PBS Bank KH Sanok – GKS Tychy

piątek godz. 18:30

sobota godzi. 15:00

Arena Sanok

Podczas piątkowego spotkania finałowego za pośrednictwem fundacji „pbs pomagam” będą zbierane pieniądze dla Miłosza Marszałka, 12-letnego chłopca, który od 1,5 roku walczy o życie z nowotworem neuroblastoma w IV stopniu klinicznym. Szansą na całkowity powrót do zdrowia jest leczenie za pomocą przeciwciał w jednej zagranicznych klinik, a to wiąże się z ogromnymi wydatkami.

Na trybunach pojawią wolontariusze z puszkami. Prosimy o Państwa wsparcie, liczy się każda złotówka. Część dochodu z biletów zostanie również przekazana od Klubu na ten szczytny cel.

Walkę Miłosza z nowotworem opisywaliśmy tutaj:

Miłosz z Beska walczy o życie. „Wierzę, że mi się uda, bo widzę, jak ludzie pomagają” (FILM)

źródło: Red., oficjalna strona internetowa Ciarko PBS Bank KH Sanok

28-03-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)