REKLAMA
REKLAMA

Efektowne graffiti na garażach przy ul. Langiewicza w Sanoku (ZDJĘCIA)

Na garażach przy ul. Langiewicza powstał mural przedstawiający Orła Wojska Polskiego ze znakiem Polski Walczącej. Wcześniej, w tym miejscu widoczna była polska bandera. – Niestety, ktoś zamalował godło. Chcieliśmy zrobić coś nowego – mówi Marek Szatkowski, pomysłodawca i współautor graffiti.

Rysunek znajduje się na garażach przy ul. Langiewicza, pomiędzy blokami nr 5 i 7.

Zniszczoną polską banderę zastąpiono muralem przedstawiającym Orła Wojska Polskiego ze znakiem Polski Walczącej, po bokach znajdują się cztery polskie flagi oraz napisy „NSZ” (Narodowe Siły Zbrojne) i „AK” (Armia Krajowa). Widoczne są również sylwetki polskich żołnierzy.

To właśnie żołnierzom wspomnianych formacji poświęcony jest mural – mówi Marek Szatkowski, który wraz z grupą znajomych wykonał graffiti. – Od dłuższego czasu mocno interesuje się historią. Chcę zachęcić moich przyjaciół do bliższego poznania wydarzeń sprzed lat. Motyw patriotyczny był naturalnym wyborem – dodaje Szatkowski.

Praca powstała w zaledwie jeden dzień. Malowanie rozpoczęło się o godzinie 9:00, a zakończyło o 23:00. Autorami są: Mariusz Pasowicz, Bartosz Fundanicz, Mateusz Biega i Marek Szatkowski. Wszyscy zaangażowani są w działalność pracowni ArtGarage.

Chcieliśmy przekazać specjalne podziękowania dla Katarzyny Kłakowicz oraz Pawła Kobrzenieckiego (oboje również w ArtGarage), a także jednostce OSP Nadolany za pomoc przy realizacji projektu – zaznacza Marek Szatkowski.

Grupa ma nadzieję, że w Sanoku będą pojawiać się kolejne motywy patriotyczne w formie graffiti.

Myślę, że w najbliższych miesiącach w całym Sanoku powstanie około 5-7 prac. Na razie, jesteśmy na etapie projektowania. Będzie trochę patriotyzmu, ale myślimy również o przedstawieniu symboli związanych z miastem. Jeśli chodzi o mural przy ul. Langiewicza, to będziemy nieugięci – mówi z uśmiechem Marek Szatkowski. – Jeśli komuś przyjdzie do głowy ponowne zamalowanie i zniszczenie naszej pracy, wykonamy kolejne graffiti.

26-03-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)