REKLAMA
REKLAMA

Efektowne graffiti na garażach przy ul. Langiewicza w Sanoku (ZDJĘCIA)

Na garażach przy ul. Langiewicza powstał mural przedstawiający Orła Wojska Polskiego ze znakiem Polski Walczącej. Wcześniej, w tym miejscu widoczna była polska bandera. – Niestety, ktoś zamalował godło. Chcieliśmy zrobić coś nowego – mówi Marek Szatkowski, pomysłodawca i współautor graffiti.

Rysunek znajduje się na garażach przy ul. Langiewicza, pomiędzy blokami nr 5 i 7.

Zniszczoną polską banderę zastąpiono muralem przedstawiającym Orła Wojska Polskiego ze znakiem Polski Walczącej, po bokach znajdują się cztery polskie flagi oraz napisy „NSZ” (Narodowe Siły Zbrojne) i „AK” (Armia Krajowa). Widoczne są również sylwetki polskich żołnierzy.

To właśnie żołnierzom wspomnianych formacji poświęcony jest mural – mówi Marek Szatkowski, który wraz z grupą znajomych wykonał graffiti. – Od dłuższego czasu mocno interesuje się historią. Chcę zachęcić moich przyjaciół do bliższego poznania wydarzeń sprzed lat. Motyw patriotyczny był naturalnym wyborem – dodaje Szatkowski.

Praca powstała w zaledwie jeden dzień. Malowanie rozpoczęło się o godzinie 9:00, a zakończyło o 23:00. Autorami są: Mariusz Pasowicz, Bartosz Fundanicz, Mateusz Biega i Marek Szatkowski. Wszyscy zaangażowani są w działalność pracowni ArtGarage.

Chcieliśmy przekazać specjalne podziękowania dla Katarzyny Kłakowicz oraz Pawła Kobrzenieckiego (oboje również w ArtGarage), a także jednostce OSP Nadolany za pomoc przy realizacji projektu – zaznacza Marek Szatkowski.

Grupa ma nadzieję, że w Sanoku będą pojawiać się kolejne motywy patriotyczne w formie graffiti.

Myślę, że w najbliższych miesiącach w całym Sanoku powstanie około 5-7 prac. Na razie, jesteśmy na etapie projektowania. Będzie trochę patriotyzmu, ale myślimy również o przedstawieniu symboli związanych z miastem. Jeśli chodzi o mural przy ul. Langiewicza, to będziemy nieugięci – mówi z uśmiechem Marek Szatkowski. – Jeśli komuś przyjdzie do głowy ponowne zamalowanie i zniszczenie naszej pracy, wykonamy kolejne graffiti.

26-03-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)