REKLAMA
REKLAMA

Elżbieta Łukacijewska w czołówce rankingu nt. aktywności Posłów do PE na Faceeboku w kategorii publikowania informacji o okręgu wyborczym

Portal „Mam prawo wiedzieć”, prowadzony przez Stowarzyszenie 61 będące niezależną, apartyjną organizacją pozarządową, która stawia sobie za cel dostarczanie obywatelom informacji o osobach pełniących wybieralne funkcje publiczne, opublikował raport pt. „Aktywność europosłów na Facebooku”, w którym ocenione zostały również profile prowadzone przez Elżbietę Łukacijewską.

Z opublikowanego na stronie mamprawowiedziec.pl raportu dowiadujemy się, że spośród 51 polskich posłów do Parlamentu Europejskiego 45 ma profile lub strony (fanpage’e) na Facebooku. Aktualizuje je 41. Europosłowie w sumie prowadzą 25 profili i 41 stron. Fanpage można „polubić”, a w przypadku profilu można „zostać znajomym” właściciela. Liczba fanów stron europosłów waha się między 31 a 45756. Od listopada 2011 r. powstało 8 nowych stron posłów, którzy mieli już założony profil.

Z przeprowadzonych badań wynika, iż Posłowie do PE stosunkowo mało uwagi poświęcają publikacji informacji związanych z własnych okręgiem wyborczym. Biorąc pod uwagę to kryterium, najwięcej wpisów dotyczących własnego regionu i okręgu wyborczego w badanym okresie opublikowała Poseł Elżbieta Łukacijewska (PO, EPL) ex aequo z Jolantą Skrzydlewską – po 32 wpisy, przewodząc w rankingu i tym samym potwierdzając, iż podczas pracy w PE dużo uwagi przykłada do spraw związanych z Podkarpaciem.

Pełna treść raportu „Europosłowie na Facebooku” dostępna jest pod adresem: http://mamprawowiedziec.pl/file/3972

materiały nadesłane

27-02-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook