REKLAMA
REKLAMA

FIO znów dla Zagórza – będą kursy KPP oraz międzynarodowe ćwiczenia ratownicze!

ZAGÓRZ / PODKARPACIE. W tegorocznej edycji otwartego konkursu ofert na najlepsze projekty dofinansowywane w ze środków krajowego Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich udanie zadebiutowało „Zagórskie Stowarzyszenie Dorośli-Dzieciom”

uzyskując dotację w kwocie 40 000 zł na realizację przedsięwzięcia pn. Polsko – Ukraińska Akademia Bezpieczeństwa i Integracji Europejskiej – ”Zielone Bieszczady 2014”.

Anonsowany tu projekt jest kontynuacją działań Gminy Zagórz na rzecz rozbudowy i doskonalenia lokalnego systemu ochrony bezpieczeństwa ludności cywilnej w wymiarze transgranicznym (Polska – Ukraina).
– Od momentu kiedy trzy lata temu pod egidą OSP Zagórz ze środków FIO zrealizowaliśmy „Wakacyjną akademię patriotyzmu lokalnego”, każdego kolejnego roku, z różnych źródeł udaje się nam pozyskiwać środki na realizację zadań z zakresu szeroko rozumianego bezpieczeństwa publicznego. Razem z tegoroczną dotacją uzbierało się  już w sumie ponad 155 000 zł. Za te pieniądze m.in. dwukrotnie organizowaliśmy międzynarodowe ćwiczenia ratownicze, przeszkoliliśmy 30 osób z zakresu Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy (KPP). W tym roku od lipca rusza kurs dla kolejnych 15 ratowników a 10 osób będzie mogło recertyfikować swoje uprawnienia. Zwieńczeniem projektu będą międzynarodowe ćwiczenia ratownicze, w których weźmie udział rekordowa liczba  służb i instytucji  – wylicza Jerzy Zuba – autor i koordynator projektu.

Jak się okazuje „Zagórskiemu Stowarzyszeniu Dorośli-Dzieciom” w „Zielonych Bieszczadach 2014” będą partnerować: Gmina Zagórz, Powiat Sanocki, Komenda Powiatowa Policji w Sanoku, Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Sanoku, Placówka Straży Granicznej w Sanoku, Grupa Bieszczadzka GOPR w Sanoku, Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej w Sanoku, Areszt Śledczy w Sanoku, Zarząd Miejsko – Gminny ZOSP RP w Zagórzu (reprezentujący 9 jednostek OSP z terenu Gminy Zagórz), Ochotnicza Straż Pożarna w Niebieszczanach (Gmina Sanok), Gimnazjum w Zagórzu, Lwowski Państwowy Uniwersytet Bezpieczeństwa Życia, oraz OBSŁUGA MEDIALNA Spółka z o.o. (wydawca portalu esanok.pl)

– Serdecznie dziękuję wszystkim służbom i  instytucjom partnerskim, które od dłuższego czasu aktywnie i owocnie uczestniczą w naszych przedsięwzięciach na rzecz bezpieczeństwa publicznego. Cieszy udany debiut stowarzyszenia Dorośli – Dzieciom, w konkursie grantowym, w którym co roku jest olbrzymia konkurencja. Liczę na kolejne ciekawe inicjatywy tej niedawno powstałej organizacji pozarządowej – podsumowuje burmistrz Zagórza Ernest Nowak.

materiały nadesłane

16-06-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)