REKLAMA
REKLAMA

Grand Prix Creative Quintet!!

SANOK. Kolejny wspaniały sukces odniósł zespół Creative Quintet z PSM w Sanoku. Na odbywającym się w Krakowie VI Międzynarodowym Konkursie Współczesnej Muzyki Dziecięcej i Młodzieżowej „Srebrna Szybka”

wśród 76 wykonawców nie tylko zdobyli 1. miejsce w swojej kategorii, ale okazali się najlepsi ze wszystkich 10 zwycięzców poszczególnych kategorii, zdobywając zaszczytne Grand Prix.

Zespół Creative Quintet z Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. im. Wandy Kossakowej w Sanoku występuje w składzie: Dominika Witowicz – skrzypce, Ewa Kuśnierz – altówka, Natalia Dziok – fortepian, Rafał Pałacki – akordeon, Karol Wiciński – kontrabas. Muzycy pracują pod kierunkiem Grażyny Dziok, Doroty Skibickiej i Andrzeja Smolika.

Główną nagrodą za ten sukces będzie udział w wakacyjnych warsztatach muzycznych „Letnia Akademia Muzyki” ufundowany przez Akademię Muzyczną w Krakowie. Ten piękny werdykt przekazał na Koncercie Laureatów w reprezentacyjnej krakowskiej sali koncertowej „Florianka” przewodniczący jury, prof. Zdzisław Łapiński, Rektor Akademii Muzycznej w Krakowie, podkreślając, że wykonany przez zespół utwór Witolda Lutosławskiego „Hurra Polka” jest piękną klamrą, podsumowującą 10-lecie tego prestiżowego konkursu, odbywającego się co 2 lata.

Dodatkowo w nagrodę za Grand Prix na Koncercie Laureatów Creative Quintet wykonał utwór „Oblivion” Astora Piazzolli, po którym owacje ponad 200 osobowej publiczności były tak wielkie, że zmuszono zespół do bisów, którym był kolejny brawurowo wykonany utwór Astora Piazzolli – „La muerte del Angel”.

Dodatkowo „Creative Quintet” zaproszony został przez organizatorów do wykonania koncertu w Krakowie w przyszłym roku przy okazji rozstrzygnięcia konkursu kompozytorskiego „Srebrna szybka”.

źródło: materiały nadesłane

11-03-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)