REKLAMA
REKLAMA

INTERWENCJA: Drogowskaz w centrum Sanoka kieruje donikąd. „Tej drogi nie ma” (ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. Znak będący przedmiotem troski naszego czytelnika mieści się na ul. Jagiellońskiej, tuż przy sanockim deptaku. – Jest tam błędna numeracja oznakowania drogi w kierunku Ustrzyk Dolnych – pisze internauta. Fakt ten potwierdza Powiatowy Zarząd Dróg w Sanoku. Co ciekawe, błędny zapis dotyczy drogi wojewódzkiej nr 891, która jak się okazało… nie istnieje.

– Jestem codziennym użytkownikiem tej drogi i z przykrością muszę stwierdzić, że do tej pory nikt nie zwrócił uwagi na ten błąd, zarówno wykonawca, jak i komisja odbierająca wykonania i oznakowania robót. Jest to droga krajowa o numerze 84, a nie droga wojewódzka numer 891 – piekli się czytelnik naszego portalu.

Faktycznie, jest to błędny zapis – mówi Wojciech Naparła, pracownik Powiatowego Zarządu Dróg w Sanoku i dodaje: – Zainstalowanie oznakowania leżało w kompetencji głównego wykonawcy niedawno zakończonego remontu. W takich sytuacjach, podmiot odpowiedzialny umieszcza na drodze znaki zgodnie z zatwierdzonym projektem stałej organizacji ruchu. Trudno mi powiedzieć, w którym momencie został popełniony błąd, jednak chciałbym zapewnić, że nie będziemy czekać na usunięcie usterki przez innych, tylko do końca tygodnia sami wymienimy znak.

Błąd w oznakowaniu drogi w kierunku Ustrzyk Dolnych to jedno. Druga sprawa to fakt, że na wykazie dróg wojewódzkich Podkarpackiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Rzeszowie próżno szukać drogi nr 891.

Nie ma drogi wojewódzkiej nr 891 – zaznacza Jan Hołota, główny specjalista ds. Organizacji Ruchu PZDW w Rzeszowie. – W Sanoku nie mamy drogi wojewódzkiej. Najbliższa, to kończąca się przy wjeździe do Sanoka (Zabłotce – przyp. red.) droga wojewódzka nr 886 Domaradz – Brzozów – Sanok. W okolicach, jest jeszcze droga wojewódzka nr 892 Zagórz – Komańcza – mówi Jan Hołota.

Nie jest to również droga powiatowa, czy gminna ponieważ na popularnych drogowskazach, czyli znakach typu E (kierunku i miejscowości) nie stosuje się umieszczania numerów dróg powiatowych, czy gminnych. Poza tym, żółty kolor charakteryzuje właśnie drogi wojewódzkie. Czerwony przypisany jest „krajówkom”. – Tej drogi nie ma – potwierdza Wojciech Naparła z PZD w Sanoku.

Zdjęcie nadesłane przez czytelnika zgłaszającego interwencję.

Poniżej przedstawiam zdjęcie prawidłowego oznakowania tej drogi – pisze internauta.

[contact-form-7 404 "Not Found"]

29-01-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)