REKLAMA
REKLAMA

INTERWENCJA: Drogowskaz w centrum Sanoka kieruje donikąd. „Tej drogi nie ma” (ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. Znak będący przedmiotem troski naszego czytelnika mieści się na ul. Jagiellońskiej, tuż przy sanockim deptaku. – Jest tam błędna numeracja oznakowania drogi w kierunku Ustrzyk Dolnych – pisze internauta. Fakt ten potwierdza Powiatowy Zarząd Dróg w Sanoku. Co ciekawe, błędny zapis dotyczy drogi wojewódzkiej nr 891, która jak się okazało… nie istnieje.

– Jestem codziennym użytkownikiem tej drogi i z przykrością muszę stwierdzić, że do tej pory nikt nie zwrócił uwagi na ten błąd, zarówno wykonawca, jak i komisja odbierająca wykonania i oznakowania robót. Jest to droga krajowa o numerze 84, a nie droga wojewódzka numer 891 – piekli się czytelnik naszego portalu.

Faktycznie, jest to błędny zapis – mówi Wojciech Naparła, pracownik Powiatowego Zarządu Dróg w Sanoku i dodaje: – Zainstalowanie oznakowania leżało w kompetencji głównego wykonawcy niedawno zakończonego remontu. W takich sytuacjach, podmiot odpowiedzialny umieszcza na drodze znaki zgodnie z zatwierdzonym projektem stałej organizacji ruchu. Trudno mi powiedzieć, w którym momencie został popełniony błąd, jednak chciałbym zapewnić, że nie będziemy czekać na usunięcie usterki przez innych, tylko do końca tygodnia sami wymienimy znak.

Błąd w oznakowaniu drogi w kierunku Ustrzyk Dolnych to jedno. Druga sprawa to fakt, że na wykazie dróg wojewódzkich Podkarpackiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Rzeszowie próżno szukać drogi nr 891.

Nie ma drogi wojewódzkiej nr 891 – zaznacza Jan Hołota, główny specjalista ds. Organizacji Ruchu PZDW w Rzeszowie. – W Sanoku nie mamy drogi wojewódzkiej. Najbliższa, to kończąca się przy wjeździe do Sanoka (Zabłotce – przyp. red.) droga wojewódzka nr 886 Domaradz – Brzozów – Sanok. W okolicach, jest jeszcze droga wojewódzka nr 892 Zagórz – Komańcza – mówi Jan Hołota.

Nie jest to również droga powiatowa, czy gminna ponieważ na popularnych drogowskazach, czyli znakach typu E (kierunku i miejscowości) nie stosuje się umieszczania numerów dróg powiatowych, czy gminnych. Poza tym, żółty kolor charakteryzuje właśnie drogi wojewódzkie. Czerwony przypisany jest „krajówkom”. – Tej drogi nie ma – potwierdza Wojciech Naparła z PZD w Sanoku.

Zdjęcie nadesłane przez czytelnika zgłaszającego interwencję.

Poniżej przedstawiam zdjęcie prawidłowego oznakowania tej drogi – pisze internauta.

[contact-form-7 404 "Not Found"]

29-01-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)