REKLAMA
REKLAMA

Jasielskie święto wina

JASŁO / PODKARPACIE. Ponad 300 gatunków wina, 40 stanowisk branżowych, 20 producentów polskiego wina, importerzy z winami świata, warsztaty winiarskie, konkursy, dobra muzyka – tak zapowiada się jedna z największych imprez winiarskich w kraju. IX Międzynarodowe Dni Wina już w najbliższy weekend w Jaśle.

Jak co roku
Impreza rozpocznie się tradycyjnie w ostatni wakacyjny weekend (30-31.08.2014 r.) i zakończy promowany wspólnie z Sanokiem i Krosnem blok imprez, organizowanych przez trzy kolejne soboty i niedziele, pod wspólnym hasłem „Zatrzymaj klimat lata w Podkarpackim Trójmieście”. Uroczyste rozpoczęcie imprezy nastąpi w sobotę przed godziną 11. Międzynarodowe Dni Wina wzorem ubiegłego roku odbywać się będą w dwóch miejscach, na rynku (kiermasz rękodzieła artystycznego, teatr uliczny, emisja filmu, koncerty) oraz na Placu Bartłomieja (degustacja win połączona z prezentacją polskich regionów winiarskich, ekspozycja sprzętu winiarskiego). Dodatkowo każdy zainteresowany będzie mógł wziąć udział w warsztatach winiarskich (konieczna jest wcześniejsza rezerwacja, informacje na afiszu).

Coś nowego
W tym roku na Placu Bartłomieja część winiarska podzielona będzie na dwie strefy. W pierwszej strefie, do której można wejść bez opłaty, prezentowany będzie sprzęt i akcesoria winiarskie, produkty spożywcze (sery, pieczywo, wędliny, oliwa z oliwek), wina od importerów (wina świata, m.in. z Węgier, Austrii, Bułgarii, Hiszpanii, Portugalii, USA, itd.) oraz wina z polskich winnic dostępne w  sprzedaży. Oferowane będą tam degustacje płatne bezpośrednio na stoiskach.  W drugiej strefie obowiązywać będzie, jak co roku, wstęp płatny, 15 zł bilet jednorazowy i 25 zł bilet całodzienny. W ramach prezentacji winnic z różnych regionów Polski będzie możliwość skorzystania z bezpłatnej degustacji win.  Nowością będą również: połączona z degustacją prezentacja win biorących udział w IV Galicyjskim Konkursie Win Galicja Vitis 2014 w Łańcucie (http://galicjavitis.pl/) oraz wystawa win biorących udział w I Konkursie Win Polskich Jasło 2014. (http://winiarzejaslo.pl/strona/i_konkurs_polskich_win_jaslo_2014).

Oglądnąć będzie można także wystawę pokonkursową „Winorośl w obiektywie”. Organizatorami IX Międzynarodowych Dni Wina są: Miasto Jasło, Jasielski Dom Kultury i Stowarzyszenie Winiarzy Podkarpacia. Współorganizatorami wydarzenia: „Wino i Przyjaciele” oraz Jasielskie Stowarzyszenie Winiarzy „Vinum Pro Cultura”. Partnerem IX Międzynarodowych Dni Wina jest Polwax Parafiny Przemysłowe. Impreza odbywa się pod patronatem portali: naszewinnice.pl i 6win.pl oraz magazynu Czas Wina. Bieżące informacje związane z organizacją MDW publikowane są na stronie internetowej dniwina.pl

UMJ

28-08-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook