REKLAMA
REKLAMA

Kanadyjczyk Justin DaCosta wzmacnia obronę mistrzów Polski

Kanadyjczyk z portugalskim paszportem Justin DaCosta został nowym zawodnikiem Ciarko PBS Bank KH Sanok. 29-letni obrońca ostatni sezon spędził w szkockim Fife Flyers.

Justin DaCosta urodził się 10 maja 1985 roku w Mississauga w Kanadzie. Ma 178 cm wzrostu i waży 83 kg. W 2010 roku otrzymał portugalski paszport, skąd pochodzi jego rodzina.

Karierę rozpoczął w Brampton Capitals, a przez następne cztery sezony szkolił się w lidze OHL, gdzie przywdziewał barwy trzech klubów. Następnie przez trzy lata studiował na uniwersytecie New Brunswick rozgrywając w lidze CIS 92 spotkania i notując 57 punktów za 24 gole i 33 asysty. W pierwszym sezonie zdobył mistrzostwo ligi zostając wybrany do drużyny debiutantów sezonu.

Po skończeniu szkoły występował w ligach ECHL, IHL, CHL i AHL. W Europie zadebiutował we francuskim Chamonix, ale w trakcie sezonu odszedł do węgierskiego zespołu SAPA Fehervvar AV19. W lidze EBEL rozegrał 37 spotkań zapisując 2 gole i 7 asyst. Po sezonie wrócił zza ocean, gdzie występował w Elmira Jackals z ECHL. Sezon zakończył w fińskim KooKoo z drugiej ligi Mestis. Ostatni sezon spędził w szkockim Fife Flyers (EIHL), gdzie w 53 spotkaniach zanotował 34 punkty za 7 goli i 27 asyst. Na ławce kar spędził 97 minut kar.

Już w poprzednim sezonie Sanok był mną zainteresowany, a teraz po rozmowie z kolegami, którzy grali w Sanoku zdecydowałem się na podpisanie kontraktu. Słyszałem od nich same dobre rzeczy i wierzę, że w nowym klubie będziemy odnosić sukcesy -mówi Justin DaCosta.

Justin to szybki, techniczny i twardo grający obrońca. Cieszę się, że udało się sprowadzić Justina do Sanoka, bo na brak ofert z innych klubów w Europie nie narzekał. Na pewno kibice Sanoka i nie tylko będą zadowoleni z tego, co Justin wniesie do drużyny i polskiej ligi – dodaje menadżer Rafał Omasta.

To jeszcze nie koniec transferów zza oceanu – zapewnia prezes Ciarko PBS Bank KH Sanok Waldemar Bukowski.

źródło: Ciarko PBS Bank KH Sanok

17-06-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)