REKLAMA
REKLAMA

Kolęda misyjna: dzieci – dzieciom. Dar serca dla Afryki

TREPCZA / PODKARPACIE. Afryka to jeden z kontynentów, na którym wciąż dochodzi do nieustannych krwawych wojen i aktów terroru. Ich ofiarami stają się często niewinne dzieci. Prowadzona od wielu lat akcja „Kolędnicy Misyjni” polega na niesieniu przez polskie dzieci pomocy swoim rówieśnikom na Czarnym Lądzie.

Grupa dzieci z Trepczy od kilku już lat w święto Trzech Króli rozpoczyna misyjne kolędowanie. Mogą poszczycić się, że zbierane co roku środki przez pośrednictwo zaprzyjaźnionych Ojców Białych trafiły min. jako pomoc dla dzieci z obozów dla uchodźców w Goma (Kongo), wzbogaciły wyposażenie szkoły w Burundi, czy w ostatnim czasie pomogły w zakończeniu budowy  studni w Balla (Mali). Na co zostanie przeznaczona tegoroczna zbiórka zadecydują wspólnie podczas spotkania ze znanym już misjonarzem Otto Katho Asimque z Ugandy, który jest odpowiedzialny za kontakty z Afryką. Z  wielu propozycji zostanie wybrana ta jedna, konkretna. Spotkanie uczniów Zespołu Szkół z afrykańskim gościem wzbudza wiele emocji nie tylko wśród najmłodszych. Afrykańskie rytmy wystukiwane na bębnach oraz tańce sprawiają, że w środku zimy jego uczestnicy odczują atmosferę spalonego słońcem Czarnego Lądu.

Na zdjęciu: Mieszkańcy wioski Balla /Mali/ są wdzięczni za życiodajną wodę ze studni, w budowie której swój udział mają dzieci z Trepczy

 

materiał nadesłany

09-01-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)