REKLAMA
REKLAMA

Kolęda misyjna: dzieci – dzieciom. Dar serca dla Afryki

TREPCZA / PODKARPACIE. Afryka to jeden z kontynentów, na którym wciąż dochodzi do nieustannych krwawych wojen i aktów terroru. Ich ofiarami stają się często niewinne dzieci. Prowadzona od wielu lat akcja „Kolędnicy Misyjni” polega na niesieniu przez polskie dzieci pomocy swoim rówieśnikom na Czarnym Lądzie.

Grupa dzieci z Trepczy od kilku już lat w święto Trzech Króli rozpoczyna misyjne kolędowanie. Mogą poszczycić się, że zbierane co roku środki przez pośrednictwo zaprzyjaźnionych Ojców Białych trafiły min. jako pomoc dla dzieci z obozów dla uchodźców w Goma (Kongo), wzbogaciły wyposażenie szkoły w Burundi, czy w ostatnim czasie pomogły w zakończeniu budowy  studni w Balla (Mali). Na co zostanie przeznaczona tegoroczna zbiórka zadecydują wspólnie podczas spotkania ze znanym już misjonarzem Otto Katho Asimque z Ugandy, który jest odpowiedzialny za kontakty z Afryką. Z  wielu propozycji zostanie wybrana ta jedna, konkretna. Spotkanie uczniów Zespołu Szkół z afrykańskim gościem wzbudza wiele emocji nie tylko wśród najmłodszych. Afrykańskie rytmy wystukiwane na bębnach oraz tańce sprawiają, że w środku zimy jego uczestnicy odczują atmosferę spalonego słońcem Czarnego Lądu.

Na zdjęciu: Mieszkańcy wioski Balla /Mali/ są wdzięczni za życiodajną wodę ze studni, w budowie której swój udział mają dzieci z Trepczy

 

materiał nadesłany

09-01-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)