REKLAMA
REKLAMA

Kolorowo i radośnie podczas finału Sanockiego Lata Podwórkowego (ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. Za nami już VII edycja Sanockiego Lata Podwórkowego. W dniu 22 sierpnia br. na sanockich Błoniach odbył się Finał Lata Podwórkowego. W tym roku zajęcia prowadzone były na ośmiu podwórkach, trzy razy w tygodniu, przez 2 godziny.

Wzięło w nich udział ponad 300 dzieci, które pod opieką 16 wychowawców, pedagoga ulicy i koordynatorów akcji uczestniczyło w około 400 godzinach zajęć.

Podczas zajęć największym powodzeniem cieszyły się zajęcia plastyczne, zabawy ruchowe, malowanie twarzy, zawody sportowe, w czasie których dzieci mogły wykazać się sprawnością fizyczną.

Główną atrakcją tegorocznej akcji była Wielka Sanocka Loteria Podwórkowa. Uczestnicy lata podwórkowego, za aktywny udział w zajęciach, otrzymywali punkty. Zdobycie minimum 15 punktów było warunkiem uczestniczenia w losowaniu nagród. Główna nagroda to rower ufundowany przez sponsora Firmę FIBRAKS Sp. z o.o. w Sanoku. Pozostałe nagrody: odtwarzacz  mp3 – ufundowany przez osobę prywatną, hulajnogi,  deskorolki, rakiety do tenisa ziemnego, łyżwy, kask rowerowy, łyżworolki, piłka – przez Urząd Miasta w Sanoku.

Dzieci, które nie zdobyły nagród otrzymały kolorowe parasolki z logiem Sanockiego Lata Podwórkowego.

Ogromną atrakcją finału był udział grupy artystycznej PATIO reprezentowana przez klauna i biedronkę. Dzieci mogły samodzielnie robić duże i małe bańki mydlane oraz otrzymywały różnokolorowe balony formowane w różne wzory.

Podczas finału można było również potańczyć. Podwórko z Olchowiec przygotowało układ choreograficzny do zumby, w którym uczestniczyli wszyscy chętni.

Wszystkich uczestników finału poczęstowano napojami oraz lodami.

Całość Akcji Sanockiego Lata Podwórkowego finansowane było przez Miasto Sanok w ramach Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

UM Sanok

25-08-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook