REKLAMA
REKLAMA

Koncert Artura Andrusa podczas Światowego Zjazdu Sanoczan

SANOK / PODKARPACIE. Już 20 czerwca br., podczas Światowego Zjazdu Sanoczan odbędzie się recital kabaretowy Artura Andrusa pt. „Myśliwiecka”. Zapraszamy na to wydarzenie tym goręcej, że dochód z koncertu zostanie przekazany na stypendia dla uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Wandy Kossakowej w Sanoku.

Recital odbędzie się w Sanockim Domu Kultury. Dla sanoczan będzie to nie lada atrakcja, tym bardziej, że sam artysta pochodzi właśnie z Sanoka.

Artura Andrusa nikomu nie trzeba przedstawiać, gdyż większość Polaków zna go, jako dziennikarza, artystę kabaretowego, poetę, autora tekstów piosenek, pisarza, piosenkarza, laureata konkursu „Mistrz Mowy Polskiej”. Na co dzień jest redaktorem trójkowej „Powtórki z rozrywki”, znanym i lubianym konferansjerem różnych spotkań kabaretowych oraz komentatorem „Szkła kontaktowego”.

W Sanoku wystąpi ze swoim autorskim programem kabaretowym „Myśliwiecka”. Zaprezentuje felietony, piosenki (również z ostatniej płyty „Myśliwiecka”, która otrzymała już status podwójnej platany) oraz wiersze. A wszystko to napisane ze swoistą finezją i szczyptą pobłażliwej ironii – oczywiście jak najpiękniejszą polszczyzną.

Arturowi Andrusowi towarzyszyć będą muzycy:
Wojciech Stec – fortepian, gitara,
Łukasz Borowiecki – kontrabas, akordeon,
Łukasz Poprawski – saksofony, klarnet,
Paweł Żejmo – perkusja.

Warto dodać, że koncert będzie charytatywny.
– Artur Andrus zdecydował, iż dochód z koncertu zostanie przekazany na stypendia dla sanockich uzdolnionych muzycznie uczniów i za ten gest jesteśmy mu niezmiernie wdzięczni. Kupując bilet, miejmy świadomość, że pomagamy innym, że dokładamy swoją małą cegiełkę do edukacji muzyka, który może kiedyś zrobi wielką, światową karierę – mówi dr Wojciech Blecharczyk, jeden z organizatorów Światowego Zjazdu Sanoczan.

Już dziś zachęcamy do wzięcia udziału w recitalu kabaretowym Artura Andrusa „Myśliwiecka”, który odbędzie się 20 czerwca br., o godz. 18.00 w Sanockim Domu Kultury.

Bilety na występ w cenie 50 zł, można będzie nabyć od 2 czerwca br. do dnia koncertu w kasie Sanockiego Domu Kultury, w godzinach jego pracy.

Agnieszka Frączek
Rzecznik Prasowy Urzędu Miasta w Sanoku

28-05-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook