REKLAMA
REKLAMA

Koncert charytatywny w Zespole Szkół nr 3 w Sanoku – dla Adama Hnizdur (ZDJĘCIA)

SANOK. W ZS3 w Sanoku odbył się Koncert  Charytatywny „Serce za serce” dla Adama Hnizdur. Zagrała szkolna orkiestra, odbył się Pokaz Talentów uczniów naszej szkoły oraz zaproszonych gości, a także pokaz ratownictwa medycznego i pokazy motocyklowe. Warto zaznaczyć, że w ramach pomocy Adamowi, uczniowie zrzeszeni w szkolnym klubie HDK oddawali krew.

Adam Hnizdur to absolwent klasy technikum Zespołu Szkół nr 3 w latach 2004-2008. Choroba zaatakowała nagle 2 lata temu, gdy pracował w sklepie motoryzacyjnym. Zapalony motocyklista, świetny chłopak, który na spotkanie w szkole  przyjechał sam autem, a do klasy wjechał na wózku.

Organizatorami koncertu byli wychowawcy – Sabina Śmiertka i Dariusz Święch oraz nauczyciele Zespołu Szkół: Anna Grzyb, Mariola Kosturska, Wioletta Mackiewicz i Agnieszka Podkalicka.

Młodzież szkolna  czynnie włączyła się w różnorodne działania, aby ten dzień był dla wszystkich pełen wzruszeń, przeżyć i niezapomnianych chwil. Na Koncert przybyli  koledzy Adama z klasy ( TB 2004-2008), jak również on sam, aby w zaciszu klasy spotkać się z nimi  i  z nauczycielami, porozmawiać, podziękować.

W programie koncertu przewidziano: występ szkolnej orkiestry, Pokaz Talentów uczniów naszej szkoły oraz zaproszonych gości, pokaz ratownictwa medycznego (PWSZ w Sanoku) pokazy motocyklowe (klub motocyklowy Templariusze) Warto również zaznaczyć, że w dniach poprzedzających Koncert, uczniowie zrzeszeni w szkolnym klubie HDK oddawali krew w ramach pomocy Adamowi.

Koncert Charytatywny prowadzili Katarzyna Mużył i Dominik Gagatko, Pokaz Talentów – Joanna Ziemiańska i Adrian Kudlik.

Uroczystość rozpoczął dyrektor szkoły, Krzysztof Futyma, podkreślając, jak bardzo istotny jest czas, w którym nadchodzi pomoc i jak ważna jest ich obecność.

Koledzy Adama z klasy prosili o  pomoc dla niego, dziękując jednocześnie, że szkolna młodzież jest też z nim i go wspiera, tak jak i oni sami.

Po raz pierwszy odbył się Pokaz Talentów uczniów naszej szkoły, którzy zaprezentowali swoje zdolności i umiejętności. Wystąpili: zespół w składzie Piotr Nowicki i Agnieszka Stram, zespół: Tomasz Stabryła, Jakub Radzięciak, Paweł Kielar, REVISION (Paweł Libront z zespołem), Wanessa Dymek i Dominika Semczyk (śpiew), Damian Kluska (muzyka elektroniczna), Przemysław Michoń, Dawid Maczużak, Marcin Pieszczoch, Karol Rychlicki, Marcin Piszko i Sławomir Kurdziel (kostka Rubika), Damian Ołowiańczyk i Izabela Walus (tancerze FLAMENCO), Piotr Czapla (POPPING), Mateusz Kijak (recytacja), grupa AIR BORN oraz SPARTANIE (trener Mirosław Kaźmierczak).

Kolejnym punktem programu był pokaz ratownictwa medycznego, który przeprowadzili  studenci wydziału ratownictwa PWSZ w Sanoku. Natomiast o godzinie 13.30 na parking przed halę sportową przyjechali z ks. Markiem Dudą Templariusze,  którzy bezinteresownie, w ostatniej chwili, wsparli akcję. Uczniowie bardzo szybko ewakuowali się na plac manewrowy, gdzie motocykliści prezentowali swoje umiejętności, ku ogromnemu zainteresowaniu młodzieży. Również uczeń  ZS3  – Tobiasz Burczyk, zaprezentował jazdę na mniejszym modelu  motocykla (Pocket Bike).

Na szkolnych korytarzach trwały aukcje (bukiety, orgiami, rysunki – wykonała młodzież szkolna). Sprzedaż słodkości, przygotowywanych zarówno przez nauczycieli, jak i uczniów, cieszyła się ogromną popularnością.

Dochód z Koncertu Charytatywnego w łącznej kwocie 3471,47 został przekazany na konto fundacji „Echo”, której podopiecznym jest Adam.

Adama można wspomóc wpłacając 1% podatku na konta fundacji „Votum” lub „ Echo”.

Fundacja „Echo”:
PBS 46 86 42 0002 2001 0071 3809 0001 z dopiskiem „dla Adama Hnizdur”

Fundacja „Votum”:
Kredyt Bank SA II Oddział we Wrocławiu 35 15 00 1067 1210 6008 3182 0000

źródło: materiały nadesłane

06-03-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)