REKLAMA
REKLAMA

Koncert charytatywny. Z pomocą poszkodowanym przez wulkan

SANOK / PODKARPACIE. 4 stycznia 2014 r. o godz. 18.00 w kościele parafialnym na Posadzie w Sanoku odbędzie się koncert charytatywny, z którego dochód przeznaczymy dla poszkodowanych przez wulkan.

Adopcja serca to pomoc duchowa i materialna ofiarowana konkretnemu dziecku żyjącemu w kraju misyjnym, które znajduje się w trudnej sytuacji materialnej. Wokół adopcji powstała wspólnota osób rozsiana po całej Polsce, a także poza jej granicami. Na pierwszym miejscu jest Sanok, ponieważ aż 61 dzieci misyjnych zostało w nim zaadoptowane. Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa na Posadzie „zaadoptowała” 30 dzieci z Wysp Zielonego Przylądka.

Po 19 latach uśpienia, uaktywnił się wulkan Pico de Fogo na wyspie Fogo, należącej do Republiki Zielonego Przylądka. Płynąca z prędkością 30 m/h lawa pochłonęła już wioskę Portela, prawdopodobnie taki sam los czeka kolejną: Bangaeira.

Ze względów bezpieczeństwa cały teren zagrożony zalaniem lawą, został szczelnie zabezpieczony. W wyniku erupcji Pico de Fogo wiele terenów rolniczych zostało zniszczonych.

Licząca 500 tysięcy mieszkańców Republika Zielonego Przylądka jest krajem wyspiarskim. Na wyspie Fogo, która zagrożona jest zniszczeniem, mieszka około 22 tysiące osób.

Zapraszając na koncert zwracamy się z prośbą o wsparcie tej wzniosłej inicjatywy. W czasie koncertu będzie możliwość złożenia ofiary. Jest możliwość przesłania na konto z dopiskiem „wulkan – Zielony Przylądek”:

Parafia N.S.P.J. ul. Lipińskiego 54
29 8642 0002 2001 0067 1066 0001

Za wszelki dar życzliwości i otwartości serca składamy serdeczne „Bóg zapłać”

31-12-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)