REKLAMA
REKLAMA

Koniec Stali Sanok początkiem nowej ery piłkarskiej w Sanoku? Ekoball przejmuje stery.

SANOK / PODKARPACIE. Sezon 2013/2014 był prawdopodobnie ostatnim, kiedy miejscowi kibice przychodzili na sanockie Wierchy wspierać drużynę o nazwie Stal Sanok. Klub, który jeszcze nie tak dawno wyrzucił Legię Warszawa z rozgrywek o Puchar Polski, z powodu zadłużeń i bardzo niekorzystnej sytuacji finansowej znika z piłkarskiej mapy Polski.

To jednak nie koniec piłki nożnej w Sanoku. Ratowania 68-letniej tradycji podjął się Ekoball.

Od nowego sezonu seniorską drużynę przejmie fundacja Ekoball, zajmująca się szkoleniem młodzieży. Większość zawodników grających w Sanoku popiera ideę ratowania miejscowej piłki nożnej, deklarując dalszą współpracę z klubem. Niezbędna do zgłoszenia drużyny do rozgrywek jest zmiana nazwy, barw i godła klubu. Nowy twór zmuszony byłby do rozpoczęcia rozgrywek od klasy C. Osoby związane z klubem, powołując się na tradycję i historię sanockiej piłki nożnej będą jednak próbować przekonać krośnieński OZPN do wydania zgody na przystąpienie Ekoballu Sanok do rozgrywek w lidze okręgowej. Rozpoczęcie wszystkiego „od zera” nie zniechęca jednak piłkarzy, trenerów oraz sponsorów.

Wszystkie kluczowe decyzje zapadną 4 lipca na zebraniu OZPN Krosno. Klarowne będą składy poszczególnych klas rozgrywkowych oraz to, na jakich zasadach drużyny będą mogły przystąpić do piłkarskich zmagań.

02-07-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)