REKLAMA
REKLAMA

Kradli druty linii kolejowej. Zostali zatrzymani

POWIAT SANOCKI / PODKARPACIE. Policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy usiłowali ukraść druty napowietrznej linii kolejowej. Nieopodal mężczyzn leżał odcięty kabel, a oni sami mieli przy sobie narzędzia potrzebne do jego przecięcia. Sprawcy usłyszeli już zarzut. Za popełniony czyn odpowiedzą przed sądem.

Policjanci zaalarmowani o kradzieży drutu krzemowo-brązowego z linii napowietrznej należącej do PKP udali się do miejscowości Pisarowce w rejon przejazdu kolejowego. We wskazanym miejscu nikogo nie zastali, jednak po przejściu kilkuset metrów w gęstych zaroślach zauważyli dwóch mężczyzn siedzących przy rozpalonym ognisku. Ich pobrudzone i podarte ubrania oraz sprzęt jaki mieli przy sobie wskazywał, że mogli przeciąć i ukraść kable.

Policjanci ustalili personalia obu mężczyzn. Okazali się nimi 31-letni mieszkaniec powiatu krośnieńskiego oraz 21-letni mieszkaniec powiatu jasielskiego, którzy do Pisarowiec przyjechali autobusem z zamiarem kradzieży drutów.

Obydwaj zostali zatrzymani w policyjnym areszcie. Podejrzewani o usiłowanie kradzieży usłyszeli już zarzut. Za popełnienie czynu odpowiedzą przed sądem. Grozi im kara aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny.

KPP Sanok

19-03-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)