REKLAMA
REKLAMA

Mając 3 promile rozbił auto kolegi

BRZOZÓW / PODKARPACIE. Policjanci zatrzymali 20-latka, który mając 3 promille alkoholu w organizmie spowodował kolizje „pożyczonym” samochodem. Mężczyzna będąc pasażerem hondy wykorzystał chwilową nieobecność kierowcy i wsiadł na jego miejsce.

Po uruchomieniu silnika nie zapanował nad pojazdem i uderzył w zapakowaną alfę romeo. Teraz mężczyzna za swoje zachowanie odpowie karnie.

W nocy z niedzieli na poniedziałek, około godz. 3 brzozowscy policjanci pojechali na jedną z ulic w Brzozowie, gdzie zgłoszono interwencję. Funkcjonariusze na miejscu zauważyli kilku młodych mężczyzn i dwa uszkodzone samochody. Jak się okazało sprawca tego zdarzenia uciekł z miejsca zdarzenia. Jednak już chwilę później był w rękach Policji. Okazał się nim 20-letni mieszkaniec Bliznego. Mężczyzna w chwili zatrzymania był pijany. W jego organizmie stwierdzono ponad 3 promile alkoholu.

W toku dalszych czynności funkcjonariusze ustalili, że 20-latek będąc pasażerem hondy, wykorzystał chwilową nieobecność w pojeździe kierowcy i przesiadł się na jego fotel. Następnie po uruchomieniu silnika samochód ruszył do przodu. Mężczyzna nie zapanował nad jadącym samochodem i uderzył w zaparkowaną na tej ulicy alfę romeo. Ponadto jak ustalili funkcjonariusze w chwili zdarzenia w pojeździe poza kierowcą znajdował się jeszcze pasażer.

Ostatecznie 20-latek trafił do policyjnego aresztu. Mężczyzna usłyszał już zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości i zaboru cudzego pojazdu w celu krótkotrwałego użycia. Za pierwsze przestępstwo grozi mu kara pozbawienia wolności do 2 lat, a za krótkotrwałe użycie pojazdu nawet do lat 8. Mężczyznę nie ominie również kara za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

KPP Brzozów
foto: archiwum Esanok.pl

14-10-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)